На шляху в Європу Устилуг заполонили сотні авто

17 листопада устилузькі вулиці, починаючи від в’їзду в місто і до самої митниці, окупували автомобілі, що вишикувалися у величезну чергу, бажаючи потрапити за кордон. Зранку містечком розлетілася новина, що  безлад створили прикордонники, які відмовилися контролювати пост у сервісній зоні, ось машини безперешкодно й увірвалися в місто. А згодом стало відомо, що т.в.о. начальника відділу прикордонної служби «Пархоменкове»  офіційно поінформував про це устилузького міського голову Віктора Поліщука. Листом попереджалося, що з восьмої ранку 17 листопада «персонал відділу прикордонної служби «Пархоменкове» залучатися до несення служби в сервісну зону на околиці Устилуга не буде, оскільки регулювання черги та контроль за дотриманням Правил дорожнього руху не відноситься до компетенції органів державної прикордонної служби».
Обурені ситуацією жителі Устилуга були впевнені, що дії прикордонників зумовлені виступом народного депутата України Ігоря Гузя в парламенті, який заявив, що задля того, аби без черги потрапити до Польщі через митний перехід «Устилуг», потрібно заплатити 500, 700, а то й 1000 гривень. Ось, мовляв, прикордонники «образилися». А заручниками стали устилужани, які змушені терпіти незручності у вигляді сміття, що «заробітчани» викидають просто на вулицю і немилосердно гадять, де їм заманеться. Крім того, місцеві не можуть заїхати на свої подвір’я. Принаймні, так розповідали люди, які  спілкувалися з нашим кореспондентом. Вони також висловлювали думку, що питання утримання постів на сервісних зонах має бути врегульоване на законодавчому рівні, в тому числі чітко прописано, хто повинен виконувати ці функції.
Міську владу Устилуга ще зранку дзвінком з РДА поінформували, що на 15-ту годину готується акція протесту на митниці. Міський голова Віктор Поліщук, намагаючись контролювати ситуацію, проводив консультації з посадовцями ОДА, РДА, райради, правоохоронними органами, помічником народного депутата.
О 15-ій годині основні події перемістилися на митницю, де зібралися кілька десятків активістів, представники міської влади, прикордонної служби, правоохоронці, приїхав голова районної ради. Жителі Устилуга перекрили в’їзд на митницю, вимагаючи від водіїв покинути місто та очікувати там, де слід. Поліцейські виставили пости, які контролювали чергу. Забезпеченням громадського порядку займалися луцькі та володимирські патрульні.
Офіцер прикордонної служби пояснив присутнім, що, відповідно до законодавства, здійснення контролю за чергами не в компетенції прикордонників, цим мають займатися правоохоронці. В результаті емоційних суперечок було таки вирішено, що тимчасові пости на сервісній зоні виставить поліція, що й було зроблено. До 16-ої години черга в місті зникла, поступово перемістившись у сервісну зону.
Зрозуміло, що вжиті заходи мають тимчасовий характер, проблема залишилася нерозв’язаною, водночас потягнувши за собою іншу. Наступного дня, 18 листопада, із джерел в поліції редакції стало відомо, що транспорт правоохоронців задіяний для забезпечення порядку в Устилузі. Залишився лише один автомобіль, який повинен забезпечити виїзди на всі виклики по місту і району.
Міла Сергєєва, м. Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі