На Покрову у місці зародження УПА – урочищі «Вовчак» молились за українських захисників

На Покрову у місці зародження УПА – урочищі «Вовчак» молились за українських захисників
На Покрову у місці зародження УПА – урочищі «Вовчак» молились за українських захисників

1-го жовтня у свято Покрови Пресвятої Богородиці на території історико-культурного комплексу «Вовчак – Волинська Січ», що розташований на межі Турійського і Володимирського районів, відбулись урочисті заходи.
Інформує фнтернет-видання "Буг".
Чимало туристів завітали в урочище «Вовчак», аби познайомитись детальніше з місцями бойової слави УПА. Саме тут утворилась перша армія без держави та велись перші бої з окупантами нашої землі.
Історик провів пізнавальну лекцію для студентів Волинського університету імені Лесі Українки, ВПО та усіх охочих поринути в історію нашого краю. Історико-краєзнавчий маршрут охоплює місця бойової слави УПА, повстанські могили та цікаві історичні об’єкти.
У храмі Всіх святих землі Української, що споруджений на честь борців за волю України минулих та сучасних епох, відбувся подячний молебень за захисників та захисниць.
На території історико-культурного комплексу діяла виставка «Комунізм=рашизм», що висвітлює паралелі між злочинами СРСР та сучасної росії. Посилаючись на історії людей, виставка демонструє, що криваві методи росії не змінилися ще з минулого століття.
Наразі «Вовчак» прикрашають не лише відновлені історичні деталі інтер’єру, а й виставка картин від учнів Володимирської дитячої художньої школи імені Миколи Рокицького, що присвячена Дню захисника України.
Діти відтворили у своїх картинах захисників, дякуючи їм за захист та спокій. Присутні мали змогу ознайомитись з поглядом школярів на історичні події через мистецтво.
Історико-культурного комплексу «Вовчак – Волинська Січ» – пам’ятка про збройну боротьбу Української повстанської армії. Навесні 1943-го року у Вовчаку утворилися перші відділи Української повстанської армії. Місце дислокації отримало назву «Січ». У самому селі знаходився лише штаб, а навколо нього була зведена господарська інфраструктура.
В історичному минулому Вовчака, як адміністративно-повстанському центрі, проводили конференції та укладали військово-політичні союзи.
Нагадаємо, що тогоріч з нагоди Дня захисників і захисниць та 80-річчя створення Української повстанської армії на території урочища «Вовчак» відбулось відкриття експозиції Князівської бригади.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: