На обліку в районі - 83 пам’ятки культурної спадщини

11 червня на оперативній нараді у Володимир-Волинській РДА провідний спеціаліст відділу культури та туризму Галина Руденчук інформувала присутніх про хід укладення охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини району. На державному обліку перебуває 83 об’єкти культурної спадщини: 50 пам’яток історії, серед них одна національного значення - будинок Ігоря Стравінського в Устилузі. Три пам’ятки археології національного значення, серед них городище празько-корчацької культури періоду раннього середньовіччя в с.Зимне. Ще однієї пам’ятки архітектури місцевого значення – Вітряного млина, що знаходився у с. Красностав, уже не існує, - повідомляється на сайті РДА.
-З метою забезпечення захисту від загрози знищення, руйнування або пошкодження та дотримання режиму використання пам’яток, відділом культури та туризму РДА переукладено 50 охоронних договорів з користувачами (власниками) пам’яток архітектури та містобудування, археології та історії місцевого значення, - зазначила посадовець. – Ще 19 проектів охоронних договорів знаходяться у процесі підписання.
Для укладення охоронних договорів на пам’ятки національного значення та наступного їх погодження необхідна наявність облікової документації. Відтак, відділом подано пропозиції устилузькому міському, зимнівському та зарічанському сільським головам для виділення коштів на ці потреби.
Також райдержадміністрацією надіслано листи-клопотання про укладення охоронних договорів із власниками будинку залізничної станції в с. Бубнів, млина мурованого (ХІХст.) - пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення, пам’ятки археології – городища ІХ-ХІІст. в м.Устилузі; пам’яток історії місцевого значення - могили прикордонника Пархоменка, братської могили радянських прикордонників, могили радянського прикордонника Земнухова, пам’ятника радянським прикордонникам 3-ої застави у с. Парховенкове та пам’ятника Герою Радянського Союзу Петрову в с.Амбуків з проектами договорів.
До 25 червня планується провести інвентаризацію пам’яток культурної спадщини місцевого значення, які знаходяться на території району, з метою виявлення об’єктів, які на момент проведення інвентаризації зруйновані, або втратили предмет охорони та, згідно ст.15 ЗУ «Про охорону культурної спадщини», не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Підготувала Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі