«На місці гірників я спустив би пана Гузя під землю. Резонанс був би на всю Україну…»

Валентина Савчук, м.Нововолинськ
Нововолинські шахтарі й далі продовжують відстоювати своє конституційне право працювати за професією. Цього разу до них долучаються і колеги з Червонограда. Як розповів очільник координаційної ради гірників Нововолинська Богдан Макарчук, а згодом підтвердив і міський голова Віктор Сапожніков, минулого тижня голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець та його колега Віктор Турманов побували у міністра палива та енергетики Володимира Демчишина. Обговорили можливість перекидання 1,5млрд.грн., призначених на «реструктуризацію» (закриття) Лшахт, діючим вугільним підприємствам. Звісно, 1,5млрд. на 35 шахт – крапля в морі, але це вже може стати початком діалогу уряду з шахтарями, шляхом до подолання проблем, які змусили людей вийти на акції протесту і перекривати дороги. Міністр пообіцяв профспілковим лідерам, що переконуватиме уряд в доцільності такого перерозподілу бюджетних коштів.
У п’ятницю, 9 січня, у Нововолинськ прибув народний депутат Ігор Гузь, який, до речі, голосував як за програму уряду про закриття шахт, так і за держбюджет, де не було передбачено коштів ні на десяту копальню, ні на розвиток вугільної галузі в цілому. «Голосував, бо всі голосували», - відповів він на зауваження гірників. Після зустрічі в міській раді з групою шахтарів та представниками міської влади і після нетривалого обговорення шахтарських проблем нововолинці двома автобусами поїхали у ДП «Львіввугілля», куди нібито мав прибути заступник міністра вугільної галузі Зюков. Там зібралися директори і профспілкові лідери шахт Львівщини, перший заступник голови Львівської ОДА тощо. Завітав і народний депутат від цього округу Олег Мусій (блок Порошенка). Ні заступник міністра, ні інші депутати обласних рад Волині та Львівщини до шахтарів не приєдналися. В адміністративне приміщення «Львіввугілля» з нардепом пройшли заступник міського голови Едуард Савік, керівництво шахт, п’ятеро гірників та троє журналістів. Решту шахтарів не пропустила охорона.
-Людям сказали, що це режимний об’єкт, тому стороннім вхід туди заборонений, - розповідає Богдан Макарчук. – І поки тривала нарада, вони півтори години мерзли на вулиці. Під час наради було прийнято колективне звернення гірників Львівсько-Волинського басейну до уряду, Президента, Верховної Ради і міністра палива та енергетики з вимогою закласти у держбюджеті кошти на добудову шахти №10 і розвиток вугільної галузі, а також відмінити рішення про закриття діючих шахт. Вирішили, що 12 січня ми разом з губернатором, Віктором Сапожніковим та представниками гірників Львівщини їдемо у столицю. На 15 січня заплановано проведення з’їзду профспілок вугільних підприємств, Турманова, які до цього часу «не бачили» шахтарських проблем. Після цього – брифінг у ВР і наш виступ на одному з провідних телеканалів.
Зовсім по-іншому бачить розв’язання шахтарської проблеми нововолинський волонтер Андрій Рязанов:
-Найперше, я спустив би пана Гузя під землю – у лаву. Там шахтарі дохідливою пролетарською мовою пояснили б йому, чому не можна закривати першу шахту, на скільки років її ще вистачить і чому усім українським копальням потрібно негайно надати держпідтримку, а десятій – серйозне фінансування для добудови. Переконаний, що і прем’єр, і Президент почують Гузя з-під землі вже за півгодини. А за добу-півтори про шахтарів і їхнього нардепа- «заручника» (чи добровольця) дізнаються і весь Кабмін, і вся Верховна Рада, і вся Україна. Є така форма протесту - страйк під землею. От наші гірники і проведуть його разом з депутатом. Червоноградці ж, замість перекривати Раву-Руську, можуть організувати безстрокову підземну екскурсію своїм нардепам... Дешево і сердито. Витрати – мінімальні, а резонанс… Акції протесту і блокування доріг навряд чи так допоможуть. Зараз війна, тож про яке блокування доріг може бути мова? Постраждають українські виробники і підприємці, які імпортують сировину чи обладнання, а також волонтери, що возять з-за кордону дуже потрібні нашій армії речі. Зупиняться, нехай навіть на день, підприємства – наші ж люди клястимуть шахтарів. Потрібно шукати більш ефективні рішення для протестів, а не постачати сенсації кремлівським ЗМІ. Досить того, що акцію нововолинців показали на 1-му каналі Росії в сюжеті «Волинські шахтарі виступають проти хунти».

Розділ новин: 

Коментарі