«На кожному перехресті автоінспектора не поставиш, а люди цього не розуміють і ризикують життям»

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і встановлений в 1868 році біля будівлі парламенту у Лондоні. Управлявся він вручну, мав два семафорних крила, а в темний час доби підсвічувався газовим ліхтарем. На початку 1869 року ліхтар пристрою вибухнув і поранив поліцейського, що ним керував. Попередник же сучасних пристроїв був встановлений 5 серпня 1914 року у місті Клівленд (США). Він мав червоне і зелене світло, а при перемиканні видавав звуковий сигнал. Системою керував поліцейській, який сидів у скляній будці на перехресті. Триколірний світлофор із використанням жовтого ліхтаря був установлений у 1920 році у Детройті та Нью-Йорку.
В Україні світлофор з’явився в 1936 році у Харкові. Тепер у нашій країні налічується майже 4,5 тисячі світлофорних об’єктів, за допомогою яких здійснюється регулювання дорожнього руху. Два з них, за інформацією начальника Володимир-Волинського міжрайонного відділення ДАІ Олександра Демчука, є у княжому місті (один - на перехресті вулиць Данила Галицького і Ковельської, другий - на перехресті Драгоманова, Ковельської і Цинкаловського). Три світлофори встановлені також і в Нововолинську. Перший з них розміщений на перехресті проспекту Дружби і вулиці Святого Володимира, другий – на перехресті вулиць Шахтарської і Святого Володимира, третій - на вулиці Луцькій поблизу міської автостанції. Проте, як свідчить статистика зареєстрованих автоінспекторами порушень, сигнали світлофорів іноді не зупиняють ні окремих пішоходів, ні водіїв. Перші переходять дорогу на червоне світло, а другі не зупиняються на «зелене» для пішоходів. Особливо часто це можна спостерігати біля автостанції у Володимирі.
-Від початку року нами було складено 162 протоколи про порушення правил дорожнього руху на світлофорах, - зазначає Олександр Демчук. - Біля кожного пристрою інспектора не поставиш, бо на два міста (Володимир і Нововолинськ) та район у нас лише 9 працівників разом зі мною. А наші люди ніяк не можуть усвідомити, що порушуючи правила дорожнього руху, вони ризикують власним життям і здоров’ям.
Ксеня Лучко, м. Володимир- Волинський

Розділ новин: 

Коментарі