На кладовище в селищі Іваничі припинили подачу води

На кладовище в селищі Іваничі припинили подачу води
На кладовище в селищі Іваничі припинили подачу води

В Іваничах на місцевому кладовищі виникли проблеми з водопостачанням, яке там припинилося. Мешканці звинуватили у цьому владу. Натомість у ЖКГ кажуть, що винні у всьому невідомі крадії, які поцупили крани. Про це пише інтернет-видання «БУГ».
Мешканці Іваничів обурюються, що на місцевому кладовищі вже понад тиждень відсутнє водопостачання. Вони стверджують, що вода їм зараз дуже потрібна, адже майже на всіх могилах висадили живі квіти, які потрібно регулярно поливати, та й пам’ятники необхідно час від часу мити. Нести воду з дому, за словами людей, незручно і важко, особливо літнім людям, а транспорт є не у всіх. Та й уже звикли, що на кладовищі вода є.
До того ж, принісши воду з дому, люди викидають порожні пляшки з-під неї там же, на місці, засмічуючи територію кладовища. Виправдовують свої дії мешканці тим, що, за давнім повір’ям, із цвинтаря нічого не можна забирати назад додому.
Іваничівці розповідають, що водопостачання, мовляв, веліла припинити голова селищної ради Лідія Томашевська заради економії коштів місцевого бюджету.
Журналісти звернулися по коментар до начальника Виробничого управління житлово-комунального господарства Олександра Істоміна. Він визнав, що на кладовищі наразі дійсно припинена подача води. Однак, за його словами, зробили це через злодіїв, адже на місцевому цвинтарі цьогоріч уже тричі крали крани. А купують їх за кошти ЖКГ, яке, нагадаємо, й так переживає скрутні часи й рахує кожну копійчину.
Олександр Істомін розповів, що вже кілька разів звертався із заявою про крадіжку крана на кладовищі у поліцію, однак знайти зловмисника так і не вдалося.
«Ми не встигаємо купувати крани. Їх відривають, відкручують і псують. Це ще почалося минулого року. Тоді вкрали кран у церковній капличці. Я звертався у поліцію. Були підозри. Але не вистачило доказів. Кладовище на віддаленому місці, а охороняти кран немає можливості.
Цікавим є те, що зимою, коли вода була перекрита, кран ніхто не чіпав. А як тільки воду ввімкнули, то зразу прийшли і відрубали його», – зазначив очільник ЖКГ. За його словами, через крадіжку крана потерпає не лише виробниче господарство, а й ті жителі Іваничів, родичі яких поховані на території, найближчій до нього, адже коли кран цуплять, то вода продовжує текти, підтоплює пам’ятники і вони просідають.
«Коли кран відламують, то затоплює найближчі могили, бо люди там бувають не кожного дня і трапляється, що вода може текти по кілька днів та  затікає на могили. Пам’ятники просідають, і людям збитки, бо пам’ятники ж недешеві. До того ж ми несемо збитки за втрату води», – зауважив Істомін. Він запевнив, що кран знову поставлять новий і подачу води на кладовище відновлять. Однак зроблять це востаннє. І якщо його знову вкрадуть, то встановлювати більше не будуть, адже йдеться про зайві фінансові витрати, які підприємству ніхто не відшкодовує.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: