На Херсонщині серед лісу квітнуть кактуси

Публікації

На Херсонщині серед лісу квітнуть кактуси
На Херсонщині серед лісу квітнуть кактуси

Ці кактуси називаються опунції. Сюди вони «перебралися» із людських городів, де рослину вирощують, щоб робити із її ягід настоянки та варення. «Це інвазивний вид, який у багатьох країнах поводить себе досить агресивно. Зокрема, і в нашому Криму на південному березі», — ​розповів науковець Херсонського державного університету Іван Мойсієнко.
Кактуси, за його словами, морозів не бояться, тому сподіватися, що вони всі не переживуть зиму, не варто. Пан Мойсієнко каже, що їх треба нищити: «У багатьох країнах із такими рослинами йде боротьба. У США, наприклад, у кожного штату є перелік видів небезпечних, які заборонені для висаджування, культивування, і якщо ви посадите вдома таку рослину з цього списку, то будете платити величезні штрафи. У нас такого немає, лише є маленький перелік карантинних видів, наприклад, амброзія туди входить. Ми ведемо роботу, навіть запропонували проєкт закону про інвазивні види, подавали його у Верховну Раду, він не пройшов», — ​додав учений.
Правильно каже, але здається, що з такою стрімкою зміною клімату настоянку з цього кактуса скоро питимуть не лише на Херсонщині, а й на Волині.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: