МИХАЇЛ РОЗКРИТИКУВАВ МІСЦЕВУ ВЛАДУ ЗА ЛОЯЛЬНІСТЬ ДО УПЦ МП

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл різко розкритикував місцеву владу за лояльність до Московського Патріархату, виголошуючи слово 10 березня перед пам’ятником Тарасові Шевченку після заупокійної літії.
Про це повідомили у прес-службі волинської єпархії.
«Є різниця, кому ви виділяєте земельну ділянку під будівництво храму, – підкреслив керуючий єпархією. – Є різниця, кому виділяєте те чи інше приміщення. Хочете, щоб ваші діти розбудовували Соловки, – продовжуйте роздавати. Спробуйте бігати на Пасху: на 11-ту годину – в Московський Патріархат, на 12-ту – в Київський. Догодити всім… Досить цілувати всі портрети. Ти або Христів, або антихристів. Або з Україною, або проти неї. Визначайся», - сказав Михаїл.
«Віддали храми разом із холопами! З людьми продали наші національні цінності!» – емоційно підкреслив митрополит, нагадавши, що їх передала в користування цій конфесії українська держава. «Наші брати, які ходять по цій землі, які нібито з народом, – жодного разу не назвали Росію агресором...».
Архіпастир закликав братів і сестер, які «ходять в інші храми», єднатися навколо України. «Не будьте наївними, бо і вас продадуть у рабство… Чи це можливо – продати рідний край, продати рідну землю? Це діти Хама. Це діти Ісава, який за сочевичну юшку продав первородство. Біблійна історія стосується і нас. І не треба казати: все одно, яка різниця, аби було тихо, аби було мирно. Дивіться, щоби Шевченко не сказав: «Німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть». Досить мовчати. Треба говорити, кричати сьогодні потрібно».
Також владика Михаїл звернувся до волинян: «Знайте, під якими знаменами ви стоїте, в які храми ходите. І знайте, що вбивають ваших дітей. Хто? Російські солдати, яких благословив Патріарх Кирил. І купляючи свічку там, знай, що ти сплатив податок на вбивство свого сина. Кажуть: Бог один. Один Бог. Але ми – з Богом, а вони прикриваються Богом. Прикриваються. Нема там нічого божественного, це сепаратисти в рясах», – наголосив митрополит.
Приводом для гострої критики став показаний напередодні сюжет каналу «1+1», у якому йшлося, що Синод УПЦ (МП) юридично визнав анексований Крим частиною РФ і передав кримські єпархії окупованого півострова разом із усім їх майном у підпорядкування Російської Православної Церкви.
Так, у редакції ТСН.Тижня опинилися документи, що свідчать про те, що вони передали майно двох кримських єпархій на баланс російської церкви. Народні депутати вже приготували колективне звернення до керівництва держави і правоохоронних органів з цього приводу.
Джерело: Волинські новини.

Розділ новин: 

Коментарі