«Ми робимо все для того, щоб кожна дитина народилася повноцінною і здоровою»

- запевнюють акушерки пологового відділення Володимир-Волинського ТМО
Поява на світ дитини – це найпрекрасніше, що може статися в житті будь-якої людини, особливо жінки. Важливу роль у здійсненні процесу безпосереднього народження дитини відіграють акушери. Зазвичай ними стають жінки, оскільки саме представницям прекрасної статі повною мірою притаманні такі якості, як ніжність, доброта, розуміння і високий рівень відповідальності за чуже життя. Вже більше двох десятиліть поспіль вони щорічно відзначають своє професійне свято – Міжнародний день акушерки, що припадає на 5 травня.
Справжніми професіоналами своєї справи, які допомагають жінкам ставати мамами, супроводжують їх з перших хвилин перебування в пологовому будинку і до урочистої виписки, є акушерки пологового відділення Володимир-Волинського ТМО. Під пильним керівництвом завідуючої пологовим відділенням Тетяни Васильчук працює 10 акушерок, роботою яких безпосередньо розпоряджається старша акушерка Галина Роговська.
-Про те, щоб стати лікарем, я мріяла ще зі школи. Тому рішення реалізуватися у медичній сфері було для мене цілком зваженим та обдуманим. Після закінчення Луцького медучилища, де навчалася за спеціальністю «Акушерська справа», ось уже 37 років працюю на посаді старшої акушерки. За цей час багато чого змінилося. Якщо раніше акушерка могла вказувати чи щось забороняти жінці у період переймів, то зараз усе зовсім інакше: для комфорту матусі дозволяється вставати, сидіти, пити воду і т.д. Крім того, у пологовому відділенні було створено індивідуальні пологові зали, де жінка може народжувати дитя у присутності чоловіка чи інших членів сім’ї, дозволили відвідувати породіль близьким родичам. Вагомим досягненням є також спільне перебування матері та немовляти, адже поруч з найріднішою людиною діти уникають стресу й легше переносять адаптацію до нових умов життя, а висококваліфікований медперсонал має змогу краще виконувати свої обов’язки, проводить індивідуальні бесіди та навчання з кожною породіллею, - розповіла Галина Роговська.
За словами Галини Віталіївни, основні функції акушерки багатогранні та стосуються надання допомоги у різних відділеннях пологового будинку: допологовому, власне, пологовому залі та післяпологовому. Зокрема у допологовому відділенні вони забезпечують догляд за майбутніми матусями, які тільки-но переступили поріг медичного закладу, проводячи з кожною індивідуально психолого-профілактичну роботу. У формі бесіди саме акушерки розповідають жінці, як правильно себе поводити, чого не потрібно боятися. Вони вислуховують уважно породіллю, що вкрай важливо у такому стані для жінок. Зважаючи на те, що вагітні – це особлива категорія пацієнтів, часто цим помічникам лікарів доводиться пояснювати і заспокоювати своїх пацієнток разом з їхніми родичами.
Природно, що пологовий зал – це епіцентр основних подій в пологовому будинку. Якщо не виявлено ніяких патологій, то саме акушерка безпосередньо приймає пологи (лікар у цей час стежить за серцебиттям дитини і загальним ходом процесу пологів). Саме від її реакції і своєчасних дій багато в чому залежить те, наскільки благополучно пройде і завершиться пологовий процес.
-Кожна жінка – індивідуальність, а тому поведінка під час пологів у кожної різна. Залежить це як від больового порогу, так і від характеру породіллі. Тож до кожної жінки ми стараємося відшукати індивідуальний підхід, даючи можливість майбутній мамі обрати зручну позу для перебігу пологів. Навчаємо їх також правильно дихати і тужитися, - розповідає акушерка вищої кваліфікаційної категорії Лілія Костяхіна.
У ці вирішальні хвилини життя дуже важливою є психологічна підтримка близької людини, в першу чергу, батька майбутньої дитини, адже чоловік своєю присутністю або діями полегшує стан дружини, особливо на найдовших першому і другому періодах пологів, коли йдуть перейми. Стосовно фізичної допомоги, то мова йде про різноманітні масажі для знеболювання, які бажано підтримувати спокійними розмовами на відволікаючі теми.
У післяпологовому відділенні ніхто інший як акушерки забезпечують догляд за породіллями, пильно стежать за їхнім самопочуттям (наприклад, за тим, щоб не відкрилися кровотечі), навчають правильного догляду за дитиною, правильного прикладання до грудей, розповідають про гігієну в післяпологовий період тощо.
Тож у професійне свято ми бажаємо акушеркам міцного здоров’я, трудових успіхів, родинного щастя.
Аліна Джарига, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі