Ми маємо знати свою історію: Українське суспільство не повинно повторити трагічних подій

Аліна Джарига, м.Володимир-Волинський
29 січня українська громадськість завмирає у пам’ятній жалобі за загиблими молодими захисниками щойно посталої Української Народної Республіки, які 97 років тому власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.
У цей день 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у своїй, незалежній державі. Більше п’яти годин вони мужньо утримували навалу більшовицької армії Муравйова. Російські війська тоді зазнали значних втрат, що неабияк роздратувало одного з «червоних» командирів. Внаслідок цього було віддано наказ про катування оборонців Крут. У полон було захоплено, а потім розстріляно 28 юнаків. Молоді захисники помирали зі словами на вустах «Ще не вмерла України…». Ціною свого життя вони зупинили наступ ворога на два дні.
З огляду на події столітньої давнини неважко провести паралелі щодо сьогодення: новітній наступ Російської Федерації на Україну ведеться всіма доступними методами. Крім того, цілеспрямовано підривається обороноздатність українського війська. З цього випливає, що оновлена російська імперія не збирається випускати Україну з поля зору власних інтересів.
Про те, як потрібно діяти українському суспільству під час воєнних подій на сході, щоб наші військові не повторили сумну історію попередників – героїв Крут, ми розмовляли з місцевими активістами.
Ганна Фурман (депутат районної ради):
-Як би не було гірко визнати це, але трагічний досвід тих трьохсот студентів, які з великою надією у серцях виборювали українську незалежність, ми вже повторили під час подій на Майдані та під час воєнних дій на сході. На мою думку, час із введенням воєнного стану втрачений, в результаті чого усіх нас чекає перспектива довгої і затяжної війни. Аж ніяк не тішить той факт, коли нашу молодь, по одному висмикуючи з рідних домівок, поступово знищують. Називаймо речі своїми іменами: на сході уже близько року триває повномасштабна війна, в ході якої гине самий цвіт української нації. Я переконана, що наша молодь, наші патріоти насправді не готові до таких жахливих подій. Безумовно, вони – герої, але їхній героїзм, перш за все, проявляється у безстрашності, а не у військовій компетентності.
Пройшов час, та не оновилася совдепівська система. Нас, як і раніше, продовжують годувати порожніми обіцянками, нас відкрито дурять. Йдучи на Майдан, ми бачили якусь перспективу, всіма нами керувала жага до перемоги, чого не скажеш про сьогодення. Немає чітких вказівок, немає добре продуманого плану дій. Ми, як сліпі кошенята, не маючи єдиного дороговказу, не бачимо, куди нам іти далі. Сила народу – в його єдності: ми єдині – значить сильні. Тому повинні дати гідну відсіч ворогові, докорінно змінивши суспільство, в якому живемо.
Надія Цикалюк (депутат міської ради):
-На мою думку, подвиг тих трьохсот студентів, які вийшли виразити свій супротив радянській системі, сьогодні, як ніколи раніше, заслуговує великої уваги. Адже і тодішня, і нинішня молодь хотіли одного – незалежності та кращих змін у суспільстві. Безумовно, подія у Крутах є прямим віддзеркаленням подій на сході. Тому, щоб не наступати два рази на одні і ті ж граблі, ми повинні перш за все проаналізувати історію й тільки після цього прийняти ряд єдино важливих рішень, щоб знайти вихід із ситуації, яка склалася. В Україні є дуже багато мудрих та досвідчених науковців, політологів, військових експертів із багатющим досвідом ведення воєнних дій, які можуть розробити загальну військову стратегію, зміцнивши українські позиції на сході та вирішивши цим самим долю окупованих територій. Але влада чомусь не задумується над таким сценарієм вирішення проблеми. Наша біда в тому, що ми не маємо добре продуманого плану дій та чітко спланованої вказівки, за що і платимо велику ціну – життя дітей, які тільки починають свій шлях. Особисто я вихід зі становища бачу такий: збиратися, обговорювати, аналізувати, виробити чітку стратегію, аби уникнути даремних жертв.
До уваги небайдужих жителів та гостей міста!
29 січня 2015 року о 14.30 «Спілка промисловців і підприємців Володимирщини» разом з місцевими активістами проводитиме урочисте покладання квітів до холма Слави, що у парку «Слов’янському», на честь світлої пам’яті героїв Крут.
Запошуємо долучитися усіх бажаючих.

Розділ новин: 

Коментарі