«Моя мрія працювати в культурі нарешті здійснилася»

Каже Ольга Ядчук, яка обійняла посаду завідуючої клубом в селі Житані.
Сільський клуб в Житанях збудований ще в сорокових роках минулого століття. Старожили стверджують, що він розмістився в спорожнілій хаті, господарів якої вислали до Сибіру. Довгий час на дверях клубу висів замок, а тому працівникам сільської культури було складно. Влада не заохочувала селян до активної культурної діяльності. Коли ж завідуючим клубом був призначений Сергій Юхно, культурне життя в селі оживилося. Самобутній поет і музикант зумів організувати навколо себе талановитих людей, почав відроджувати звичаї і традиції волинян. Проте з часом його більше захопила духовна культура. Будучи регентом церковних хорів Селецького та Житанського храмів, Сергій обрав цей вид діяльності. Місце завідуючого клубом знову стало вакантним.
Ольга Ядчук світанок свого життя зустріла 10 січня 1992 року в селі Житані. Ще дівчинкою бігала вона до клубу, який очолювала її мама Тетяна Анатоліївна. Спостерігаючи за репетиціями художньої самодіяльності, дівчинка мріяла вийти на сцену, заспівати пісню чи продекламувати поезію. Але час для здійснення мрії настав не відразу…
Закінчивши 9 класів Хмелівківської школи, дівчина вступила до Володимир-Волинського ВПУ №23, де згодом отримала диплом оператора комп’ютерної техніки. Трудову діяльність розпочала в одному із харківських охоронних агентств. А потім повернулася до рідного села. Познайомилася з Віктором Ядчуком, який родом з Турійського району. Оселилося подружжя в батьківському домі в Житанях. Вже у них підростає 2-річна Валерія, улюблениця бабусі та прабабусі. Але декретну відпустку Ольга вирішила перервати. Їй запропонували посаду завідувачки сільського клубу. Молода жінка довго не вагалася, адже відкривався шлях до здійснення мрії. 1 лютого 2018 року Ольга Ядчук отримала призначення на посаду. І відразу загорілася бажанням організувати цікавий захід. Вирішила підготувати концерт до Жіночого дня. Цією ідеєю Ольга насамперед зацікавила дітей. Майже всі житанські школярі виявили бажання взяти участь у заході. Вони залюбки складали сценарій, бігали на репетиції, самі готували костюми.
-Я не мала ніяких проблем з дітьми, - розповідає Ольга. – Вони такі активні, такі заповзяті. Я гадаю, це передусім пояснюється тим, що сільські діти досить обмежені щодо цікавих заходів. Не всі мають змогу відвідувати музичну чи художню школи. Сільський клуб є єдиним місцем, де діти можуть розкрити свої таланти та здібності.
Дітей і завідуючу клубом підтримали батьки. Ольга висловлює щиру вдячність батькам за те, що з розумінням підійшли до справи, надавали допомогу в підготовці концерту, підбирали дітям костюми.
І ось настав хвилюючий день 3 березня. Надворі лютував мороз, а тому в старій будівлі напередодні концерту майже тиждень палили в грубці. Але людей прийшло стільки, що не всім вистачило місця, а згодом довелося знімати кожушки. На сцену в різнокольорових вишиванках вийшли юні артисти. Вони дарували мамам та бабусям найтепліші слова привітань. Лунали задушевні пісні, полонили екзотичні танці, настрій підіймали дотепні гуморески, а жартівливі сценки з сільського життя викликали сміх. Можливо, враження дещо перебільшене, але захід вдався на славу.
-Я щаслива, що глядачам сподобався концерт і вони підтримали мій старт, - сказала по закінченню концерту Ольга, все ще тамуючи в очах хвилювання. – Моя мрія працювати в культурі нарешті здійснилася.
Глядачі не тільки гаряче аплодували юним артистам, а й щиро дякували їм. Була озвучена пропозиція щодо того, аби звернутися до депутатів різних рівнів – до нардепа Ігоря Гузя та місцевих обранців – з проханням замінити в клубі вікна на енергозберігаючі та придбати музичну апаратуру.
На жаль, в бочці меду не обійшлося без ложки дьогтю. Прикро, що цікавий захід і дебют нової завідувачки клубу не удостоїли своєю увагою ні представники районного відділу культури, ні керівництво Зимнівської ОТГ. І хоч для самої Ольги Ядчук це не мало принципового значення, бо молода жінка хоче насамперед працювати заради процвітання культури в рідному селі, але по залу таки прокотився невдоволений шум. Люди відчули себе ображеними, насамперед за своїх талановитих дітей, яким варто було б придбати хоч невеликі сувеніри. Але мені чомусь подумалось: чи справа не в тому, що є захвалені аматорські колективи, для яких не може бути конкуренції. А саме такі вдалі дебюти, який відбувся в Житанях, і становлять майбутню конкуренцію. Я впевнена, що і в Ольги Ядчук, і в маленьких артистів попереду нові успіхи. І нехай це успіхи тільки на теренах рідного села, але рано чи пізно мешканці Житанів скажуть: «А навіщо нам артисти із чужих сіл? У нас є свої, і не гірші». Отож нехай щастить.
Антоніна Булавіна, с.Житані, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі