Моя мета – допомогти людям створити дружну міцну родину, щоб жінки і діти були щасливими.

 Моя мета – допомогти людям створити дружну міцну родину, щоб жінки і діти були щасливими.
Моя мета – допомогти людям створити дружну міцну родину, щоб жінки і діти були щасливими.

Загальновідома фраза «Пізнай себе» існує з сивої давнини і тільки одиниці змогли втілити її в життя. Це дуже важко – пізнати, а, значить, змінити себе. Доводиться відмовитися від звичних стереотипів, переступити через певні принципи, подивитися на себе очима інших, перемогти власне «его». Ми дуже багато страждаємо через те, що не можемо і не хочемо пізнавати себе і відповідно почути інших. Скільки людей задається питанням «Чому мені так не щастить?» Звичайно, не слід ігнорувати вихованням, обставинами тощо, але найбільше причин закладено в нас самих. Ось чому на допомогу нам приходять психологи і пані Юлія Дорожовець – одна із них.

Уродженка Дніпра, пані Юлія з 2006 року проживала в Києві, коли почалася війна опинилась  у Варшаві, де почала працювала з переселенцями, і 7 місяців тому повернулася в Україну.   Доля недаремно привела пані Юлію до Володимира. Пані Юлія сертифікований тренер з дитячої йоги та має диплом магістра з психології. Психологічну практику проходила в школі.

Основні напрямки роботи – це психологічна підтримка жінок за допомогою трансформаційних ігор та консультацій, дитячі заняття по йозі з використанням психологічних практик, проведення творчих майстер класів для дітей, розвиток талантів, проведення йоги для жінок. Також проводить психодіагностику, корекційно-розвиткові заняття.

Психологія – це рух вперед, це наука, яка дає можливість розвиватися, не стояти на місці, змінювати своє життя на краще, - ділиться пані Юлія.  У нас в житті виникають різні питання, на які, здається, немає відповіді, але насправді відповіді є і їх потрібно знайти. Найбільше, що вражає людей, - це несправедливість. Чому так, а не інакше? Чому саме у мене це трапилось? Чому не складається особисте життя? Чому саме у мене померла дитина?  Чому родини розлучаються? Чому дітки у світі хворіють? Таких питань дуже багато. Я хочу допомогти людям усвідомити, чому саме вони зазнають такого болю. Я почала з того, що пропускала всі ці питання через свою душу. Використовуючи власний досвід, стала працювати з людьми. Щоб поглибити знання, пішла навчатися в магістратуру, і нині я магістр з сімейної психології. Моя мета – допомогти людям створити дружню міцну родину, щоб жінки і діти були щасливими.

Звичайно, для того, щоб допомогти, потрібно дати людям знання про  неординарне влаштування світу, про те, як справлятися зі своїми емоціями. Наприклад, побутує думка, що емоції потрібно подавляти. Це не завжди так. Людина має право на власні відчуття і на те, щоб їх висловлювати. Особливо це потрібно діткам. Ми, як правило, і самі сприймаємо всі явища життя з однієї точки зору, і привчаємо до цього діток.  Але ж, для прикладу, і сонячна погода, і гроза мають і позитивні, і негативні сторони. Не завжди корисно весь час посміхатися і бути хорошим для усіх. Важливо, щоб діти вчилися пізнавати себе. Задля цього необхідно показати дитині проблему з іншої сторони. На жаль, ми самі собі набудували багато всіляких кордонів, які не наважуємось порушувати. Інколи нас більше хвилює, як ми виглядаємо, що про нас подумають, ніж те, як ми себе почуваємо.

Пані Юлія почувається дуже щасливою, коли її заняття з людьми приносять бажані результати.

І все ж йога? Погодьмося, що слово для нас чуже і до цих пір незбагненне до кінця.

- За звичай наші люди захоплюються йогою у вигляді фізичних вправ. Насправді йога містить дуже багато направлень. Повірте, що ніякі спортивні гуртки так не впливають на людину, як йога. Вона допомагає розкрити енергетичні канали. Це можливість зосередитися, заспокоїтися, відчути те, чого ти ще ніколи не відчував. Покращується працездатність, концентрація, увага. Людина стає більш свідомою, контролює свої емоції, стає більш доброзичливою. За звичай під час якогось розладу ми шукаємо недоліки в людях, а йога сприяє тому, що ми вчимося в першу чергу аналізувати себе. Якими б не були проблеми, причину першочергово слід шукати в собі.

Нині пані Юлія працює над проектом в рамках ЮНІСЕФ спільно з БФ Рідні. Перший етап називається «Їжачок». Він розрахований на роботу з дітками, включає різні форми роботи, наприклад, «Терапевтичні казки». Хочеться вірити, що проект буде успішним.

На завершення хочеться сказати, що такі люди, як Юлія Дорожовець, дуже потрібні в нашому житті. Як часто ми шукаємо допомоги, поради і не знаходимо, а ця допомога зовсім близько. І ще… У нас чомусь сидить страх перед психологами, якесь скептичне ставлення до них. При великому бажанні щось змінити ми, як тільки з’являється така можливість, раптом ховаємося у свою звичну рутину. А слід діяти і є люди, які готові нам допомогти.

Антоніна Булавіна м. Володимир

 

 

 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: