Молодь прибирає у Польщі занедбані українські цвинтарі

Народний депутат України Ігор Гузь нещодавно здійснив робочу поїздку до Республіки Польща у рамках проекту «Пам’ять без кордонів!». Він побував у гміні Мірче Грубешівського повіту, де на території сіл Верещин, Ласків, Модринь та Сагринь українська і польська молодь прибирає занедбані цвинтарі наших співвітчизників. Кладовища знаходяться з обох боків Західного Бугу. Після примусового переселення українців із Холмщини у 1944-1947 роках чимало наших кладовищ залишили напризволяще. Проект «Пам’ять без кордонів!» курує помічник нардепа Сергій Годлевський, голова громадської організації «Фундація незалежності». Упродовж двох тижнів планують впорядкувати 5 кладовищ на території гміни.
«Цвинтар села Верещин відомий тим, що тут поляки розстріляли українське весілля, загинуло 18 осіб, в тому числі і наречена. Наречений вижив, отримавши кулю в легені, але в 1946 році загинув у лавах УПА...Ось така справжня історія польсько-українського протистояння, де далеко не українці були «різунами» і організаторами геноциду, - коментує Ігор Гузь. - Навели косметичний лад на кладовищі у селі Ласків та Модринь. Саме так має виглядати кожен цвинтар, де поховані українці...».
«Сагринь – напевно, найстрашніша сторінка польсько-українського конфлікту, де за одну ніч було вирізано 1300 українців, від малих дітей до старих і немічних. Скоро буде десять років, як на цьому кладовищі на відкриття чекає вже збудований меморіал пам’яті. На жаль, Ющенко з Качинським не встигли відкрити, Янукович з Коморовським - не захотіли, тепер - виклик для Порошенка з Дудою», - зауважує Ігор Гузь.
Проект «Пам’ять без кордонів» започаткований ще у 2003 році. Команда Ігоря Гузя, відновлюючи цей проект, працює, аби історична пам’ять була для усіх нас об’єднавчим чинником.

Розділ новин: 

Коментарі