У будинку культури селища Благодатне відбулися громадські слухання з приводу об’єднання громад, виділення землі під забудову учасникам бойових дій, роботи ТзОВ «Екоенергоресурси» та тарифів на комунальні послуги. Як і на попередніх громадських слуханнях, висловити свою позицію стосовно такого важливого кроку зібралося лише кілька місцевих депутатів та близько сотні пенсіонерів. Решта місць у залі були порожніми.
Насамперед селищний голова Олександр Топорівський зачитав лист міського голови Віктора Сапожнікова і оголосив свою позицію: як очільник селища, він – «за тандем із містом». Позицію влади та депутатського корпусу Нововолинська озвучив заступник мера Олександр Громик: місто готове співпрацювати і запрошує до себе селищан. Та закон вимагає, щоб населені пункти, які об’єднуються, мали спільні територіальні межі. Тобто Грибовицька, Лішнянська та Грядівська сільради мають також приєднатися до міста, щоб таку можливість мало і Благодатне. Але якщо Грядівська громада згідна на це, то в решті сіл ще не визначилися. Очільники цих сільрад зайняли позицію вичікування: хто з потенційних компаньйонів запропонує більше.
Суперечка в залі була досить гарячою. Хоча Олександр Топорівський нібито за об’єднання з містом, він під час виступу все ж наголосив, що «не задоволений і роботою комунальників, і мізерним фінансуванням з міського бюджету». А на заперечення заступника міського голови заявив, що «розмова не по суті». Після того, як йому нагадали, що будинок культури селища, амбулаторія, школа, дитячий садок, а також ремонт доріг повністю чи частково утримує міська казна спільно з державною, голова Благодатного дещо знизив тон і зніяковів. У результаті присутні майже одноголосно проголосували за об’єднання з містом.
Ксеня Лучко, селище Благодатне
Коментарі