Мер вирішив підставити депутатів?

На черговій сесії Володимир-Волинської міської ради, яка відбулася 23 січня 2015 року, депутати прийняли рішення про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
І хоча мені разом з колегами Василем Сусіком та Леонтієм Дмитруком вдалося наполягти на виключенні з бази оподаткування хлівів, сараїв, літніх кухонь, вбиралень, навісів, погребів, та все ж вважаю, що прийнятий міською радою документ, за яким збільшується податкове навантаження на соціально незахищених осіб, є спробою команди Петра Саганюка підставити депутатів міської ради.
Зазвичай за день до сесії депутатам роздають цілий пакет рішень щодо нових податків. Крім того, проекти рішень з порядку денного завчасно публікуються на сайті міської ради. Однак цього разу було все по-іншому: ні відповідного пакету рішень, ні проектів документів на офіційному сайті міської ради не опублікували навіть у день сесії.
Не провели чиновники з міської ради й відповідне обговорення за круглим столом з підприємцями, а громадські слухання по податкових новаціях призначили на 17-ту годину 22 січня 2015 року, через декілька годин після того, як відповідні документи потрапили до рук депутатів, тобто менше ніж за день до сесії.
Чи бачили ці податкові «ноу-хау» пересічні городяни? Сумніваюсь, хіба що тільки у снах жаху, бо міська влада запропонувала обкласти податком по 6 гривень за квадратний метр навіть вуличні вбиральні. На погляд авторів рішення, вбиральня – то предмет розкоші. А ще у поєднанні з хлівом, сараєм та погребом – то взагалі небачене «багатство».
На мою думку, виносячи на розгляд депутатів таке «суперечливе» рішення, автори розраховували на проведення усіх цих новацій через сесійний зал з вимогою прийняти вказаний документ до 1 лютого 2015 року.
Таким чином, приймаючи відповідне рішення, депутати весь тягар народного гніву мали взяти на себе. Уточню, депутати, але не мер… А що ж він? А він, як завжди, білий, пухнастий і ні в чому не винний, бо його «прикормлені рупори» знову звалять провину на Майдан, Верховну Раду, війну, активістів…
Не винний? – Ні, винний! Цього разу під час прийняття згаданого рішення пан Саганюк чомусь не поставив на голосування депутатів декілька поправок, які робили, на мій погляд, рішення кращим. Умисел? А може, просто забув?
Як би там не було, але більшість за рішення у такому вигляді проголосувала. Тож, дорогі мешканці міста, місцевий бюджет уже зачекався ваших грошей.
P.s. На наступну сесію готуватиму цілий ряд поправок до згаданого рішення. Тож, друзі, чекаю ваших пропозицій на адресу своєї Інтернет-приймальні SOROKA2010.COM.UA.
Анатолій Сорока, депутат Володимир-Волинської міської ради

Розділ новин: 

Коментарі