Меморіальний музей у Затурцях відзначив ювілей

Публікації

Меморіальний музей у Затурцях відзначив ювілей
Меморіальний музей у Затурцях відзначив ювілей

Меморіальний музей В’ячеслава Липинського у селі Затурці відзначив 10-річчя свого повноцінного функціонування. Про це пише Наталія Малімон на сайті «День».
«22 серпня 2011 року на високому ґанку садиби родини Липинських грав академічний камерний оркестр «Кантабіле»: у селі Затурці відкривали меморіальний музей В’ячеслава Липинського. До 2010 року на ремонт використали 1,4 мільйона гривень, а завершити роботи у пам’ятці історії національного значення допомогла субвенція з державного бюджету (2,4 мільйона гривень). Унікальну подію допомагали наблизити нащадки В’ячеслава Липинського – донька Єва Ліпінська-Сендзеловська з Лондона, його племінники Ян та Казимір Ліпінські з Кракова та Єжи Ліпінський із Ґданьска. Отож колеги Анатолія Силюка у Волинському  краєзнавчому  музеї зібрали чималу колекцію меморіальних речей: документи, фото, листівки, особисті речі, першодруки творів. Відкриття меморіального музею В’ячеслава Липинського до Дня Незалежності 2011 року врешті-решт завершило серію заходів, що тривали п’ять років після Указу Президента 2006 року... Щоправда, голова ОДА Борис Клімчук змушений був констатувати: «Робити, правда, треба ще багато, і для цього комплексу, і для того, щоби Затурці стали ще одним культурним та духовним центром нашої Волині…» - так  згадує про подію журналіст Василь Ворон.
Музей у Затурцях постав стараннями дуже багатьох людей. Без сумніву, його б не було без допомоги тодішнього голови Волинської ОДА Бориса Клімчука (уже покійного нині). Але чимало зусиль доклали й Наталія Гатальська та Віталій Кушнір із Затурців, які згодом стали першими науковими працівниками новоствореного музею.
Сьогодні можна пригадати, що музей поставав усупереч чиновникам, які не розуміли суті праць Липинського і його особи. Простому музейному працівнику Наталії Гатальській довелося  й  полемізувати  на  початках із тодішнім начальником обласного управління культури, який ніяк не міг збагнути, нащо нам «здався той пан і поляк» та хто їй, не історику, «доручав займатися Липинським». Проте через рік той самий чиновник очолив обласний ювілейний комітет з відзначення 120-річчя В’ячеслава Липинського…
Віталій Кушнір повідомив: «За період від часу відкриття музей відвідало майже 20 тисяч осіб різного віку і роду занять, зокрема майже 300 іноземців. Проведено 900 екскурсій, організовано і проведено 195 різнопланових заходів, створено і відкрито 94 виставки. Враження відвідувачів, залишені у книзі відгуків, переконливо свідчать про потребу існування закладу, фаховість наукових працівників та необхідність пильнішої уваги до музею з боку відповідних державних структур та органів місцевого самоврядування. До ювілею з ініціативи музейників оновлено та суттєво доповнено і ушляхетнено постійну експозицію. У день ювілею презентуємо виставку вишиваних рушників талановитих майстринь – сестер Галини та Світлани Махонюк». 
Музей придбав 50 робіт цих унікальних майстринь.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: