Любко Дереш – письменник, якого читає Європа

Шанувальники літературної сцени на другий день фестивалю могли насолодитися спілкуванням з Іванною Ворошилюк, Ольгою Ляснюк, Любком Дерешем.
Любко Дереш — один з найвідоміших українських авторів. Головні герої його творів — підлітки. Автор намагається правдиво показати їхнє життя, тому у творах використовує розповсюджений сучасний сленг та лайливі слова. У деяких уривках присутні містичні елементи і враження підлітків, які перебували під впливом галюцигенних препаратів. Хоча, як зізнається письменник, у його творах більше перестороги, а не пропаганди. Молодий автор упевнений, що література не повинна бути монотонною, тому й пише лише йому притаманним стилем. Його твори перекладені кількома європейськими мовами (німецькою, польською, італійською, сербською тощо); роман «Культ» був представлений на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2005 року. У 2009-му роман Дереша «Культ» видано французькою.
Любко Дереш зізнався, що захоплений краєвидами, будинками та вулицями княжого міста, а фестиваль такого формату – це те, що повинно бути і потрібно робити. Письменник особисто дружній з деякими володимирчанами, зокрема з Віталіною Гись, яка, до речі, на фестивалі презентувала свою книгу «Риба хоче».

Розділ новин: 

Коментарі