Літня школа мистецтв – чудова нагода навчитися нового і пізнати багато цікавого

Новинкою сезону у нашому місті стало відкриття літньої школи мистецтв, де 17 червня відбулося перше заняття. Авторами проекту стали дві Ірини: Ірина Юріївна Надюкова, завуч художньої школи, та її дочка Ірина Надюкова. Обидві - творчі особистості, обидві - патріотки нашого міста.
Ірина-молодша – випускниця програми «Flex», створеної у США. Успішні випускники цієї програми мають право створювати власні проекти, що спонукають людей до духовного та інтелектуального росту.
Ірина подумала і обґрунтувала доцільність впровадження проекту «Літня школа мистецтв», подала заявку до «Flex», де її розглянули і оцінили. А Департамент США дозволив виділити кошти на його реалізацію.
Мета проекту – долучити людей різного віку, не професіоналів, до можливості пізнати щось нове, навчити під час занять чогось раніше незвіданого, а, можливо, відкрити в собі бажання зайнятися новою справою, тим самим збагатити своє буденне життя новими враженнями і відчуттями.
Умовою реалізації проекту, під який виділено кошти, є обов’язкове залучення до нього місцевої громади.
І вже 17 червня у приміщенні педколеджу відбулося перше заняття. Звістка про школу мистецтв поширилася у соцмережах, і слухачів не бракувало. Якщо учасники першого заняття вчилися призабутому написанню шрифтів професійними перами від руки і майстер- клас провела відома у нашому місті кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну, член Національної спілки художників України Надія Бабій, то заняття, що відбулося 24 червня, було присвячене зовсім іншому виду мистецтву – гончарному. Майстер-клас, що мав гасло «Глина, яка співає», провів «метр гончарних мистецтв», як його відрекомендувала Ірина Юріївна, спеціаліст відділу культури Луцької міської адміністрації Анатолій Філософ.
Розповівши про розвиток гончарства на Волині, про те. які вироби з глини були найбільш популярні у населення (глечики, горщики, кухлі, миски і макітри, дитячі іграшки-свищики, брязкальця, фігурки і дзвоники), пан Анатолій розпочав майстер-клас, відразу заспокоївши слухачів, що не варто боятися невдалої роботи.
Глина – це той матеріал, який зчитує і запам’ятовує наші переживання та емоції. Тому краще пригадати щось хороше, приємне і з таким позитивним настроєм приступити до роботи. Якщо буде хороший настрій, бажання та натхнення – то добрий результат забезпечений. Глина у руках, майстер поруч, і робота почалася. Не у всіх і не все виходило відразу. Але через дві години у кожного на столі стояв свищик – шматочок глини, перетворений на іграшку та ще й з власним голосом. Раділи діти, дорослі теж тішились про-дитячому.
По закінченні майстер-класу була спільна фотографія і хор виліплених свищиків. У кожного з учасників заняття надовго залишиться не лише гарний спогад, а й грудка глини, перетворена власними руками на красу.
Слід сказати, що заняття було добре організоване, забезпечене всім необхідним для творчої роботи.
Наступне заняття, на якому заплановано провести майстер-клас з пастелі, відбудеться 1 липня у тій же аудиторії педколеджу. Проведе його заслужений діяч мистецтв, професор Прикарпатського університету Богдан Губаль.
А 8 липня має відбутися заняття, на якому планується майстер-клас з черпаного паперу (паперу ручної роботи). Продемонструє його майстриня з Луцька Ярослава Галькун. Ще одне заняття планується на 15 липня, але його тема наразі не уточнюється.
Уже немає сумніву, що проект, судячи з кількості людей, що побували на двох попередніх заняттях, зацікавив жителів нашого міста, які не обділені ні творчими виставками, ні браком культурних подій.
Варто зазначити, що майстри, яких відшукують і запрошують організатори, не отримують грошей за свою роботу і участь у проекті. Їм оплачується тільки проїзд. Ірина Юріївна висловлює їм щиру вдячність за допомогу. А також Ларисі Володимирівні Куліковій і Миколі Григоровичу Савельєву за допомогу у реалізації проекту. І сподівається на подальшу співпрацю. Дуже вдячна і своїй дочці Ірині за ентузіазм і небайдужість до рідного міста Адже, як сказав один мудрець, «допомагаючи іншим піднятись на гору, ми самі стаємо ближче до вершини».
І самі собою виринають із пам’яті інші мудрі слова: «Бог знає, що він робив, коли створював вас. Використовуйте всі таланти, які маєте, або про існування яких лише підозрюєте. У лісі було б дуже тихо, якби там співали лише ті птахи, які співають краще за всіх».
Приходьте на заняття, приводьте своїх дітей і онуків – і ви не пошкодуєте!
Лариса Прушинська, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі