Лікарняні побори чи благодійні внески: «нехай все, за що беруть, називають своїми іменами»

Так вважає наша читачка, яка лікується у Володимир-Волинському ТМО.
До редакції надійшов лист від пенсіонерки та нашої постійної передплатниці із часу заснування газети. Жінка не назвала свого імені, адже тема, яку вона піднімає, із розряду тих, які багатьох дратують, але з якими доводиться миритись.
«Хочу поділитись тим, що довелося мені нещодавно пережити в нашій центральній районній лікарні, - йдеться у листі. - На початку травня змушена була лягти у терапевтичне відділення на лікування. Мені було призначене недешеве, але, дякувати Богу, поки дієве лікування та ряд обстежень, зокрема, аналізи, рентген та цілодобове обстеження серця. За ряд аналізів мені довелося заплатити. Розрахувавшись у касі лікарні, я отримала чек із написом «Благодійні внески». Але ж я хвора пенсіонерка і не маю бажання займатися благодійністю, адже моєї пенсії ледь вистачає на життя. Далі, обстеження серця коштувало 50 гривень. Я сплатила і так само, як за аналізи, отримала такий же чек. Також мені довелося купувати наклейки та батарейку для дослідження.
З рентгеном все було по-іншому. Обстеження мало бути безоплатним. Я не купувала плівку, як решта людей, але, після огляду, мені сказали заплатити 50 грн. (моїм сусідам по нещастю це коштувало 30 і 40 грн. відповідно). Схоже, ціна коливається, як настрій у лікаря. До того ж мені не дали ні знімку, ні чеку за обстеження.
Дуже хочу, щоб таких прикрих речей не було в нашій лікарні. Якщо беруть гроші, то нехай все, за що беруть, називають своїми іменами, а не «благодійними внесками». Так робиться на приватних прийомах: заплатив гроші - отримав послугу та гарне ставлення».
Із запитаннями, що піднімає наша дописувачка, звертаємося до головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Олександра Клачука. Щодо благодійних внесків, Олександр Георгійович сказав наступне:
-Лікувальні заклади лише на півтора-два відсотки забезпечуються ліками з державного бюджету. А пацієнти звертаються щодня, і їх потрібно лікувати, проводити обстеження. Отже, доводиться шукати додаткові джерела фінансування. Одним з таких є членська благодійна організація «Володимир-Волинська міськрайонна благодійна каса». Це окрема юридична одиниця. Кошти від благодійних внесків у лікарню не поступають. Каса закуповує необхідні матеріали, зокрема реагенти для проведення аналізів і передає їх нам. Завдяки цьому ми можемо функціонувати. Зрозумійте, ми не примушуємо пацієнтів платити за аналізи та інші процедури і не встановлюємо за них платні. Ми лише рекомендуємо чи просимо людей робити благодійні внески, бо вони життєво необхідні.
Звісно, людина, яка не має можливості, може не платити – у будь-якому випадку її обстежать і лікуватимуть. Але якщо це явище стане масовим, ми просто не зможемо надавати людям медичну допомогу, - пояснив головний лікар.
Аби прокоментувати ситуацію з рентгеном, необхідно було провести перевірку, опитування персоналу рентгенкабінету, який налічує 15 осіб. Відповідне доручення Олександр Клачук дав завідувачу рентгенкабінетом Володимиру Качинському та заступнику головного лікаря з медичної роботи Віталію Баюну. Відповіді чекали тиждень.
-Подібних випадків у нас не було, - лаконічно зазначив головний лікар.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі