Лікарка знає, як подовжити життя і не допустити інсульту та інфаркту

Лікар-кардіолог Катерина Потурнак уже шість років має приватну практику і допомагає володимирчанам уникнути серйозних проблем із серцем, адже підходить до діагностики комплексно – вивчає людину й дає поради, що можуть подовжити життя.
Вона заснувала невеличку приватну клініку, де здійснюють прийом фахівці з Нововолинська, Луцька та Львова. Вони працюють за європейською методикою, коли до лікування пацієнта підходять комплексно, шукають фактори, що спричиняють кардіологічні захворювання. Складають таку собі карту людини від народження й до нині. Враховують усе: як людина жила, як зараз себе почуває, про що думає, що їла вранці, чи все в неї добре вдома та на роботі. Адже це відображається на роботі усього організму і особливо – на серці.
Майбутня лікарка зростала в сім’ї медиків
Піклуватися про здоров’я людей для Катерини Алімівни – беззаперечна істина життя. Вона знає, як самовіддано, часто жертвуючи особистим часом та власними інтересами чи планами, знаходячи все нові й нові сили та ресурси працюють лікарі. Такий чудовий приклад у неї був із самого народження, адже мама і тато – медики. Обоє – лікарі-терапевти. Тато Алім Миколайович Маслюк працював у лікарні Устилуга, згодом – у терапевтичному відділенні Володимир-Волинського ТМО, а мама Галина Олександрівна Шуран у цьому медзакладі нині очолює поліклінічне відділення.
Коло інтересів, історії успіхів та невдач, що розповідалися у сім’ї, звичайно ж нерозривно пов’язані з медициною й повсякденною працею на благо інших. Тому для дівчинки й вибору професії як такого не існувало, було зрозуміло, що її покликання - лікувати інших. Після закінчення ЗОШ №5 Катерина вступила на факультет «Лікувальна справа» Тернопільської медичної академії, яку закінчили її батьки. Там вона ще раз переконалася, на скільки унікальним є людський організм, їй було цікаво пізнавати, як він функціонує.
- Коли ми почали вивчати кардіологію, я зрозуміла, що це моє, - пригадує медик. - Серце – це надзвичайний механізм: одночасно акумулятор і мотор. Це справжнє чудо, адже ми живі, доки воно б’ється. Погодьтесь, цей орган не лише забезпечує нам життя, а ще - це вмістилище всіх наших почуттів, тому серце оспіване у такій великій кількості пісень та поезії.
Після закінчення університету молода лікарка почала глибше опановувати спеціалізацію «Кардіологія» у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика в Києві. А з 2003 року стала застосовувати здобуті знання на практиці, адже працювала лікарем-кардіологом у терапевтичному відділенні ТМО, яке з часом очолила. Разом з колегами запровадила такий метод лікування інфаркту як тромболізис (вводять спеціальну речовину, що розчиняє тромби).
Шлях від «державної» медицини до приватної практики
Її доньки Єва та Марта чудово розбираються в основних медичних приладах, знають, де знаходиться серце та як його з допомогою стетоскопа можна почути. А як інакше, якщо батьки – лікарі. Чоловік пані Катерини, Борис Потурнак, працює лікарем-реаніматологом у відділенні інтенсивної терапії ТМО. Саме сім’я для жінки – надійна підтримка у прагненні змін. Під час декретної відпустки після народження другої донечки Катерина Алімівна вирішила розпочати приватну практику.
- Я зрозуміла, що приватна практика – це зовсім інша робота, вона абсолютно різниться від тієї, яку раніше виконувала у відділенні. Там я працювала з хворими, які мали важкі стани, неодноразово стикалася з критичними випадками, тому зараз роблю акцент на тому, щоб не допустити таких наслідків і попередити важкі недуги, - каже лікарка. - Приватна практика вимагає більш індивідуального підходу до пацієнта. Під час прийому я повинна розуміти, що він про себе знає, якими керується принципами і мушу достукатися до нього, щоб мотивувати лікуватися та виконувати усі рекомендації.
Організм людини потрібно вивчити
Спочатку лікар-кардіолог Катерина Потурнак здійснювала прийом пацієнтів самостійно. Кілька годин на тиждень вона присвячувала улюбленій роботі. З часом почала розширювати сферу діяльності, щоб всебічно вивчати проблему зі здоров’ям кожного хворого.
- Коли я оглядаю пацієнта – це ніби пишу детективну історію. Покроково та уважно з’ясовую причину його стану, адже тоді стає зрозумілим, як лікувати, - каже Катерина Алімівна. - Мені важливо глибше діагностувати кардіологічні хвороби, тому виникла потреба в проведенні різних видів дослідження, аби оцінити роботу серця та стан судин комплексно. Я вирішила долучити до цієї роботи інших фахівців. Запросила у свою команду людей, яких поважають та яким довіряють пацієнти, про яких позитивно відгукуються колеги. Людяність, професіоналізм, надійність – ці риси притаманні кожному, хто працює поряд зі мною.
У медично-діагностичному кабінеті «Кардіолайн» прийом за попереднім записом здійснюють лікар-ендокринолог Софія Черниш, лікар-невролог Петро Потапович з Волинської обласної лікарні, лікар-кардіолог з Нововолинська Роман Ягодський, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної та клінічної психології Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Оксана Фенина, спеціаліст з УЗД вагітних та дітей Інна Гах зі Львова, спеціаліст із масажу Ігор Боярчук із Луцька.
Кабінет обладнано усім необхідним устаткуванням, що дозволяє виявляти проблеми в області кардіології. Тут є апарати ультразвукового дослідження, електрокардіограми, пульсоксипетрії, холтер ЕКГ (проводить 24-годинний запис електрокардіограми та вимірювання тиску), спірометр (апарат для обстеження легень). Також тут проводять лабораторну діагностику (різноманітні види аналізів). А щовівторка для певних категорій населення, які звертаються на прийом до Катерини Алімівни, діють знижки 50%. Це стосується пенсіонерів, малозабезпечених сімей та учасників АТО. З кожним пацієнтом лікар працює 40 хв.
- Мені важливо, щоб пацієнт, розумів, який у нього діагноз, на якому етапі хвороби він знаходиться, яких обстежень потребує, щоб підтвердити діагноз. Після цього надаю поради щодо фізичної активності, харчування, способу життя, призначаю медикаментозне лікування та частоту спостереження у лікаря, - каже медик. - Беручи за основу європейські напрацювання, пояснюю, що є різноманітні шкали тривалості життя, ризику розвитку ускладнення. Для мене важливо, що з людиною буде через 5 років, як допомогти їй збільшити тривалість життя, покращити його якість і щоб це було психологічно комфортно. Я бачу чудові результати у тих, хто дотримується усіх рекомендацій і як буває прикро, коли трапляється по-іншому. Я вдячна своїм пацієнтам за те, що вони хочуть інформації, що готові всебічно вивчати проблему і за кропітку працю, адже лише разом ми можемо досягнути бажаної мети.
Катерина Потурнак не зупиняється на досягнутому й продовжує поглиблювати свої знання у професійній сфері. Вона читає англійською мовою наукові статті, дивиться вебінари, є активним користувачем платформи Європейської асоціації кардіологів, а також регулярно відвідує різноманітні конференції в Україні та Польщі. Лікарка зізнається, що їй дуже імпонує розвиток кардіології в Польщі, де ця галузь медицини йде у ногу з часом. Там до вирішення проблем зі здоров’ям пацієнта медики підходять всебічно, впроваджують нові методи обстеження серця. Взявши на озброєння їхній досвід, у «Кардіолайні» хворих теж лікують згідно з європейськими рекомендаціями.
Валентина Тиненська

Розділ новин: 

Коментарі