Квітучі гіацинти до 8 Березня необхідно починати вирощувати ще в листопаді

Квітучі гіацинти до 8 Березня необхідно починати вирощувати ще в листопаді
Квітучі гіацинти до 8 Березня необхідно починати вирощувати ще в листопаді

Для вирощування гіацинтів необхідно:
• Зайнятися садінням у кінці листопада. Якщо точно знаєте сорт гіацинта і до якої групи він відноситься (раннього строку цвітіння, середнього або пізнього), то можете більш точно розрахувати, скільки потрібно тижнів для вигонки. Але якщо ж забули або втратили назву, а цвітіння настане трохи раніше, зневірятися не варто, адже воно триватиме кілька тижнів.
• Вирішити, чи бажаєте виростити гіацинти в окремих ємностях чи зробити квітучу групу. Якщо більше подобаються групові насадження, постарайтеся не змішувати різні сорти. Вартість такої композиції буде дорожча, тому, як правило, для вирощування гіацинтів перевага надається вигонці однієї цибулини в окремому горщику. Він повинен відповідати діаметру цибулини.
• Вибрати спосіб вирощування гіацинтів. Якщо ви надаєте перевагу вирощуванню гіацинтів без ґрунту, вам знадобиться скляна ємність, у яку необхідно налити води так, щоб цибулина до неї не торкалась, обернути зверху паперовим пакетом і винести в прохолодне місце. Варто спостерігати за рівнем води, щоб корінці не всохли від нестачі вологи. Зауважимо, що в період цвітіння гіацинт необхідно буде підгодовувати, адже цибулина сильно виснажуватиметься. Якщо ви плануєте надалі висадити квітку в саду, краще надати перевагу вирощуванню гіацинтів у горщиках із повноцінним ґрунтом. Для цього необхідно зробити обов’язковий дренаж із 2-3 см піску або керамзиту. Ґрунтова суміш повинна бути легкою. Можна взяти дернову, садову землю і пісок у співвідношенні 1:1:1, а можна використовувати торф або універсальний ґрунт із піском. Заглиблювати повністю цибулину не варто, 1/3 частина повинна бути на поверхні. Суміш при садінні варто зволожити. Полити її потрібно всього 1-2 рази за весь період вигонки.
• Після садіння помістити горщики або скляні ємності в прохолодне темне місце з температурою +8-9 градусів С. Це може бути як льох або підвальне приміщення, так і нижній ящик холодильника. І утримувати цибулини в таких умовах, доки паростки не досягнуть 4-5 см. Необхідно чітко виконати цей етап вигонки, бо в іншому випадку гіацинти матимуть коротку ніжку та дрібні квіти. Потім необхідно перенести рослини в тепле місце, але підвищувати температуру поступово. Також не поспішаємо показувати сонечку ніжні пагони, щоб вони не отримали опіки. Кілька днів тримаємо під ковпаком, потім можна підвищити температуру і виставити на світло, наприклад, на східне підвіконня.
• Тепер залишається чекати появи квітконосу. Не забуваємо зволожувати ґрунт, а в період цвітіння – підгодовувати комплексними добривами. Якщо квітконіжка дуже велика, зробіть їй опору, щоб під вагою квітів вона не обламалась. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: