Культуру та освіту району недофінансували на півмільйона гривень

На третій сесії районної ради, що відбулася 15 січня, прийняли зміни до районного бюджету, урізавши фінансування ряду установ району, та заслухали звіт по використанню коштів на військові частини.
На початку сесії було оголошено про створення у райраді фракції «Солідарність» у складі 10 депутатів. Її головою став Олександр Юринець.
Анатолій Яльницький оголосив запит до голови РДА з проханням організувати зустріч з перевізниками та вирішити проблему перевезення пасажирів на маршруті «Володимир-Волинський-Коритниця».
Петро Козлюк просив СБУ перевірити брошури «Київський патріархат: дійсні факти про недійсну церкву» та «Церковно-слов’янська мова - богонатхненна мова українського православ’я», які розповсюджуються у храмах Московського патріархату Волинської області, на предмет законності у сфері міжконфесійних конфліктів. Інший його запит був адресований керівнику Володимир-Волинської місцевої прокуратури Віталії Книш і стосувався ймовірного незаконного заволодіння Московським патріархатом будівлі колишнього складу-магазину та земельної ділянки у с. Ласків.
Далі депутати делегували повноваження у сфері охорони здоров’я Володимир-Волинській міськраді з поправками депутатів Івана Яковіва та Петра Козлюка щодо контролю за роботою ТМО за використанням коштів району.
Прийнято було і нову програму матеріально-технічного забезпечення військових частин, до яких мобілізовано жителів району. За словами старшого інспектора РДА Миколи Гаврилюка, мобілізація буде відбуватися по-новому: сільським головам запропонують порозмовляти з тими, хто вже служив, аби вони знову пішли в АТО.
Найбільш дискусійним стало бюджетне питання. Новоутворені громади, Зимнівська та Устилузька, відмовилися делегувати кошти державної субвенції у сумі понад півмільйона гривень на фінансування ряду установ освіти, культури та соціального захисту району. Це обурило депутата Ганну Фурман, яка апелювала до своїх колег-депутатів, керівництва району та керівників цих установ, які вперто не бажали слухати її аргументів.
Далі депутати заслухали звіт районної ради щодо коштів на забезпечення військових частин та використання паливно-мастильних матеріалів службовим автомобілем районної ради.
Також голова райради Роман Гук проінформував, що незабаром на сайті ради будуть розміщені адреси та телефони депутатів.
Ярослава Вознюк
Окрема думка
Своїми враженнями щодо недофінансування культури і освіти району поділилася депутат районної ради Ганна Фурман: «Суть в наступному: дві об’єднані територіальні громади - Зимнівська та Устилузька відмовилися делегувати кошти державної субвенції на фінансування роботи кількох установ району, що входять до сфери культури, освіти та соціального захисту. Зокрема, коштів у повному обсязі не отримають районний будинок культури, районний будинок школяра, методичний кабінет районного відділу освіти, дитяча спортивна школа, школа естетичного виховання у м. Устилуг, централізована бібліотечна система, центр соціальних служб для молоді, територіальний центр по наданню соціальних послуг. Також буде недостатньо коштів на компенсаційні виплати громадянам, які надають тимчасові соціальні послуги. Таке недофінансування може призвести до скорочення робочих місць або переведення працівників на 0,5 чи 0,25 ставки.
У своїй доповіді начальник фінансового управління РДА Олена Бондарук, чомусь не наважилася озвучити суми, на які пропонується недофінансувати ряд установ району. Депутатам, практично, запропонували проголосувати за “кота в мішку”, що в підсумку і було зроблено. Чи голосували депутати, усвідомлюючи всю відповідальність за наслідки своїх дій? Чи хоч зрозуміли, що заробітна плата – це захищена стаття бюджету? І якщо держава виділила на неї гроші, то хто їм та новоутвореним громадам дав право відбирати ці кошти?
Більше того. деякі депутати на сесії чітко сказали, що їм не потрібен РБК, методкабінет, хоча перед тим аплодували колядникам з районного будинку культури. Голова Устилузької об’єднаної громади Віктор Поліщук теж заявив, що районний будинок культури його громаді не потрібен. Хоча, певно, пану голові і рідний Устилузький будинок культури теж не потрібен, адже за ті роки, що він був мером, на ньому виросли берези і подекуди будівля світить вибитими шибками.
Руйнувати те, що вже створено. дуже легко, найпростіше сказати «не потрібно», але в якому селі району збудували за останні роки будинок культури чи бібліотеку? Все тільки занепадає і тримається на ентузіазмі працівників, які за мізерні зарплати не дають остаточно занепасти культурі і навчають талановиту молодь, яка перемагає на олімпіадах.
Дивувало і небажання відстоювати повне фінансування установ району головою райради, головою РДА та самими керівників недофінансованих закладів. Жоден не встав та не заступився за своїх працівників.
Натомість, головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук добився того, що і Зимненська, і Устилузька громади делегували кошти у сфері охорони здоров’я на фінансування лікарні. Він добре розуміє, до якого колапсу може призвести недофінансування медицини.
Тож, залишається тільки здогадуватися, якою буде якість освіти, а також культурного виховання підростаючого покоління у Володимир-Волинському районі», - пише Ганна Фурман.

Розділ новин: 

Коментарі