Конкурсант №4 Галина Іванівна Хомюк, лікар-педіатр КП «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги»

«І душу, і серце, і медичні знання віддаю своїм маленьким пацієнтам»

Галина Іванівна Хомюк не тільки відомий лікар-педіатр, а й велика шанувальниця літератури, людина з високим рівнем ерудиції.

У широких кубанських степах, в сільській місцевості Краснодарського краю 1 червня 1960 року з’явилася на світ героїня нашої розповіді. Батьки дали їй ім’я Галина. В родини, в якій зростала дівчина, було українське коріння, навіть розмовляли напівросійською-напівукраїнською мовою. Батьки виписували газети, які публікувалися в Україні. Улюбленим журналом татуся був український «Перець».  Ще у школі Галині подобалося, коли приходила медсестра і проводила бесіди про збереження здоров’я. Саме вони і стали поштовхом до вибору професії. А пізніше, уже будучи студенткою, Галина почула від мами, що покійний батько мріяв, щоб донька стала лікаркою. 
У Краснодарі був медичний інститут, але навчатися їй судилося в Харкові. Сестра мріяла будувати літаки, тому вступила до Харківського авіаційного інституту. Галина забажала бути поруч із нею і стала студенткою Харківського медичного інституту, а оскільки виношувала мрію працювати з дітьми, обрала фах педіатра. 
Навчання тривало з 1977 по 1983 роки. Це був час, коли вся країна співала пісні про БАМ, а молодь рвалася до Сибіру в пошуках романтики. Звичайно, на БАМі потрібні були й медики, тому випускники Харківського медінституту ще на 4-5 курсі написали, куди хочуть отримати направлення. Так Галина опинилася в Челябінську, де розпочала трудову діяльність. Там і зустріла свою долю. Чоловік Анатолій Панасович Хомюк був родом із села Острівок Володимир-Волинського району Волинської області. Після закінчення Львівського медінституту він також приїхав до Челябінська. У 1990 році подружжя за сімейними обставинами переїхало до Володимира-Волинського. 
- У дитячій поліклініці, де я влаштувалася на роботу, мене дуже привітно зустріли. На той час поліклінікою завідувала Наталія Бучинська. Вона не тільки підтримала мене, а й стала справжньою наставницею і другом, - пригадує Галина Іванівна. 
Любов до лікарської справи, високий професіоналізм та культура, відповідальність принесли Галині Хомюк славу одного із найкращих педіатрів району. Із 2003 по 2019 роки вона очолювала дитячу поліклініку. Через її дбайливі руки і чуйне серце  проходили маленькі й тендітні дитячі долі. До кожної дитини шукала підхід, консультувала батьків, як слід поводитися із хворою дитиною. 
- Багато батьків лякають діток лікарями. Це неправильно, і я завжди прошу цього не робити. В дитини слід розвивати сприйняття лікаря як друга, котрий допоможе забрати біль, поверне сили і здоров’я, - ділиться Галина Іванівна. – Нині ми отримуємо діток прямо з пологового будинку. Це надзвичайно  відповідально, тому що дитятко ще дуже маленьке і надзвичайно важливо не упустити якогось моменту, що може проявитися хворобою.
Галину Іванівну дуже турбує те, що сучасні діти хворіють недугами, які ще 20-30 років тому були супутниками людей похилого віку. Все частіше у маленьких пацієнтів знаходять цукровий діабет, ожиріння, лейкози, онкозахворювання. Не щадить малюків  і коронавірус. Правда, вони переносять його легше, ніж дорослі. Ведуться спостереження й за дітками, які перебувають у контакті з хворими дорослими. 
Повернути радість маленькому пацієнту, побачити його щасливу усмішку – велика радість для лікаря. Проте вистачає і гірких моментів, коли маленьке життя відлітає назавжди.
- Я сприймаю це як особисту непоправну втрату, - на очах у лікарки виступають сльози. – Пам’ятаю всіх діток, яких втратила, яких не змогла врятувати. Пам’ятаю їхні імена, хоч зараз не називатиму. Вони відходили від серцевих недуг, від лейкозу, пухлин мозку, хвороб нирок, раку печінки. Про таке важко говорити, бо цим діткам довелося перенести страшні страждання. Біль втрати я пропускаю через своє серце. 
В основному в поліклініці займаються лікуванням інфекційних захворювань. Решта складних хвороб лише діагностують і хворих направляють на подальше обстеження. Звичайно, проводяться щеплення, що є дуже важливим моментом в роботі лікарів-педіатрів. 
Цікавлюся у Галини Іванівни, з якими дітками важче працювати, з підлітками чи з  крихітками. 
- Найлегше, - відповідає лікарка, - з дітьми середнього віку. З малюками і підлітками працювати непросто. Малюки не можуть пояснити, що і де у них болить. Вони ще не вміють контактувати, а у підлітків уже з’являються психологічні вікові особливості. 
Користуючись нагодою, Галина Іванівна дала декілька порад батькам. Вона зазначила, що основне для здоров’я і благополуччя дитини – це любов батьків, тепло в родині, хороша моральна атмосфера. Багато важить харчування. Правильно харчуватися повинна вся сім’я. Прогулянки – необхідний елемент у вихованні здорової дитини. Тепличність дуже шкідлива. І ще слід добре пам’ятати, що велику роль відіграє постійне спілкування дитини з батьками, з ровесниками.
Звичайно, що, крім улюбленої роботи, у Галини Іванівни є особисте життя. У Києві живе донька Оксана, яка закінчила економічний вуз. Чоловік Анатолій Панасович працює педіатром у пологовому відділенні.
А своє дозвілля Галина Хомюк присвячує  літературі. У соцмережах знайшла рубрику «10 книг, які обов’язково потрібно прочитати». Галина Іванівна не шкодує часу, щоб знайти ці книги, постійно відвідує книгарні та бібліотеки. Надає перевагу класиці,  обожнює твори Льва Толстого, Віктора Гюго, Франсуази Саган, Сомерсета Моема, Джека Лондона, Габріеля Маркеса.
- Я хочу побажати всім українцям міцного здоров’я, і насамперед нашим дорогим діткам – нашому майбутньому. І душу, і серце, і свої медичні знання я віддаю дітям, - сказала на завершення розмови Галина Іванівна. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський  

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
12
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі