КОНКУРС РОДИННИХ ФОТОГРАФІЙ ВІДБУВСЯ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ

КОНКУРС РОДИННИХ ФОТОГРАФІЙ ВІДБУВСЯ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ
КОНКУРС РОДИННИХ ФОТОГРАФІЙ ВІДБУВСЯ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ

28 липня,   у день  Святого  Володимира,  колектив історичного музею імені Омеляна Дверницького провів презентацію конкурсу «Історія родини у світлинах», присвячену 1035 річниці від часу заснування міста Володимира.

Участь в конкурсі взяло 11 людей – жителів міста Володимира. Зокрема , викладач педколеджу  Леся Мартинюк розповіла  про світлину, де зображено її бабусю Марію, котра була дуже мудрою жінкою, знала багато народних казок і прислів'їв, народила 12 дітей. Бабуся навчила Лесю Георгіївну молитися, спілкуватися з людьми, любити Україну.

Олександр Ольховський – багато років присвятив службі у правоохоронних органах, а одне із його захоплень – це вивчення власного родоводу. Чоловік походить із вже неіснуючого села Кладнів на Володимирщині. Він має велику колекцію родинних фото, добре знає про історію кожного з них. Пан Олександр розповів про історію свого дідуся, який колись намагався емігрувати до Парагваю.

Краєзнавець Антоніна Солодуха розповіла про свого дідуся Семена Лисюка, який брав участь у  будівництві церкви Святого Юрія( на початку 20 ст).

Цікавою була розповідь вчительки Олени Жуйводи, котра з душевною теплотою розповіла про своїх батьків, зокрема, про батька Миколу Жуйовду, котрий був кращим воротарем на Волині, викладав фізкультуру,  тітку Тамару, дядька Фадея, який свого часу займав високу посаду у Міністерстві Молоді і спорту у Києві. Дитинство пані Олени минуло по вулиці Василівській- там дружно жили люди різного віросповідання і національностей.

Петро Голячук – уродженець Хобултови, чоловік працював військовим лікарем, служиву В'єтнамі і Індії. Його ж батько служив у польському війську( це видно на фото), а мама працювала по господарству, виховувала дітей.

Досконало знає про свій родовід учителька Марія Зарубко, яка народилася у селі Новий Осередок на Володимирщині. Усе життя навчала дітей української мови, ще досі трудиться  на землі, вирощує овочі і квіти, виховала доньку Галину, яка є гордістю мами, працює перекладачкою у центрі біженців у Німеччині. Світлини Марії Серапіонівни дуже цікаві.

Зворушливими були розповіді про родинні світлини Любові Ростопчиної(Мосійчук), Наталії Чиж, Оксани Шесталюк, Світлани Богайчук, Людмили Хом'юк.

Переможцями конкурсу стали Олександр Ольховський, Марія Зарубко і Олена Жуйвода.

Усі учасники конкурсу нагороджені призами управління гуманітарних питань міськвиконкому.   Богдан Янович

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: