Кішка-привид

Якось Оксана взяла на базарі кицьку, бабця віддавала «у добрі руки». Принесла додому бридку здихлю з величезною грижею на животі. Шкода стало. А раптом ніхто не візьме із таким дефектом. Викинуть на вулицю або шию скрутять.
Грижу прооперували, і через якийсь час кошеня перетворилося на красуню - кішку. І стала Сіма, так назвали кицьку, членом сім’ї. Спокійна та дружелюбна, усюди вона була з господарями. І уроки повчить з Оксанкою, і посуд помиє з мамою, і на дачу поїде. Прожила кицька 11 років. Та якось важко захворіла й померла. Поховали її, звичайно. Всі плакали, горювали.
А кішка, хоча й пішла фізично, але зовсім зникати не збиралася. Видно, теж сумувала.
І Оксана, і її мама бачили Сіму то сидячою в позі сфінкса на табуретці, то згорнутою в клубочок. Навіть чути було, ніби стрибає на підлогу з ліжка, зі стільця. Спочатку дуже цьому дивувалися, думали, може, від туги здалося, а потім звикли - стільки років разом.
Якось до Оксани прийшов друг, який не знав про кішку. До того ж, страшенний матеріаліст. Сидить він на дивані, дивиться телевізор - і раптом як підстрибне, навіть скрикнув. Ми: «Що сталося?» А він: «У мене глюки, чи що? Бачу, кішка поруч на подушці лежить». Ну ми розсміялися, все йому розповіли. Не повірив. Подивився на нас, як на божевільних. Але кицьку ж бачив таки…
Оксана до того часу вступила у технікум, якось після занять прийшла додому з новою подружкою. Так Сіма, у повній своїй красі, продефілювала перед новою знайомою, м’яко ступаючи лапами по килиму, і зникла за дверима. Дівчинка дуже здивувалася, але факт існування кішки прийняла.
Пізніше Оксана принесла нову сіамку, і стара кицька перестала з’являтися. Але що дивно, нова кицька характером і манерами - точна копія Сіми.
Що це - вигадка, плід уяви сумуючої за улюбленою твариною людини? А ось і ні. Здавна відомо, що кішка має високий рівень розвитку свідомості. Інакше вона б не змогла зберегти своє примарне тіло після смерті, та ще й у такій щільності, щоб його могли бачити інші. Вважається, що тварини не мають такої якості, їхні тіла руйнуються й зливаються з навколишнім середовищем. А кішка після смерті зберегла свої індивідуальні риси, і привид зник тоді, коли набув нове матеріальне тіло.
Лілія Кушнір, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі