Кіноперегляд «Зерно»: час сіяти зерна правди

Уперше в рамках фестивалю «Український коровай-сузір’я» відбувся кіноперегляд «Зерно». Як зазначила у вступному слові модератор заходу Богдана Стельмах, нині, коли українське суспільство знаходиться в умовах війни та інформаційного протистояння, важливо знати правду про тих людей, які відстоюють свободу країни, про життя їхніх родин, про стосунки людей, які живуть на заході та сході держави. Завдяки журналістам Волинського телебачення, які надали для кіноперегляду свої фільми, глядачі матимуть змогу переконатися, що насправді в житті українців перемагають гуманізм і дружба, а не чорна ненависть, про яку брехливо заявляють ЗМІ ворожої країни.
З вітальним словом до організаторів та учасників перегляду звернувся помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч.
Для перегляду були відібрані кращі роботи авторів і режисерів Олени Собець «Есе про Крим», «Лист солдатам», Оксани Євпак «Світязь: дорога болю і слави», «Схід і Захід разом», Людмили Роспопи «Діти АТО», студії «BABYLON’13» «Богданчик» та «Діти Донбасу». Перед переглядом Олена Собець та Оксана Євпак коментували зняті ними фільми, а також представили оператора Валерія Фетисова.
«Есе про Крим». Чи можна зрозуміти людей, які змушені були покинути рідну землю, тому що їх переслідували, забороняли любити Україну? Розумом їхні тугу і біль збагнути можна, а серцем – важко. Та саме на Волині знайшли домівку і щирих друзів кримські татари, і серед них – юний Рустам Халітов, який навчається у Луцькій школі і мріє стати дипломатом. «Вы от кого нас спасаете? Не с фашистами, не с бандерами, вы с украинским народом сражаетесь!» - звертається Рустам до тих, хто окупував його рідний Крим.
Вихід з Іловайського котла став дорогою слави і болю для наших воїнів. Сімох побратимів втратили у батальйоні «Світязь». Це були молоді, сповнені життя і сил люди. Їм присвячена кінорозповідь «Світязь: дорога болю і слави». Найболючішими у цьому фільмі є три моменти, які викликали особливі емоції у глядачів. Це нездійснена обіцянка командування про те, що вся військова техніка, яка була продемонстрована на параді 24 серпня 2014 року, відправиться на допомогу нашим бійцям. Солдати так і не дочекалися цієї допомоги… Другий момент – це наказ командування не відкривати вогонь у відповідь, а постріли з ворожого боку сприймати як провокацію. Наші герої змушені були самі прийняти рішення, інакше жертв було б ще більше… І нарешті байдужість та безвідповідальність військових чиновників, яка призвела до того, що рідні місяцями шукали могили своїх синів та чоловіків.
Значну частину глядачів представляли воїни нашого гарнізону. Після перегляду фільму ми почули їхні думки з приводу того, що відбувалося на екрані.
Віталій Фесик, заступник командира 3-ої роти 1-го батальйону з роботи з особовим складом: «Я думаю, що ці хлопці, які переглянули фільм, не тільки вражені, а й по праву пишаються нашими героями. Ці люди стануть прикладом для наступних поколінь солдатів. Я помітив у декого з хлопців на очах сльози. Вражає те, як негуманно, навіть непатріотично вчинили з нашими бійцями, пообіцявши техніку і не приславши її».
Діти АТО – це передусім ті, які втратили батьків. Ще зовсім маленькі, вони просять матерів: «Давай відкопаємо тата». Та коли вступають у підлітковий вік, коли усвідомлюють, що таке смерть, їхня поведінка стає непередбачуваною. І тут необхідна допомога батьків, учителів та психологів. Тільки щира увага людей до дітей загиблого Андрія Атаманчука допомогла їм подолати відчай і зневіру.
А діти Донбасу вже звикли жити поряд з небезпекою. У них і свої нові ігри. Їм уже не страшно перейти лід на замерзлій річці, ховатися в очеретах, імітувати вогнемет із простого поліна. Для них уже щастя погрітися біля грубки у солдатському наметі. І на все життя вони запам’ятають мужніх чоловіків, які прийшли врятувати їх від тих, хто посягнув на мир.
Гостею перегляду була юна поетеса з Устилуга Дарина Лебідь, героїня фільму «Лист солдатам».
Справжнім гімном дружби і людяності став фільм «Схід і Захід разом», який розповів про візит дітей з Луганщини на Волинь. Юні гості вже ніколи не повірять у зловісний міф про те, що у західній Україні ставляться до людей зі сходу вороже. Тільки теплі спомини залишаться у їхніх серцях.
У кінці перегляду заступник голови РДА з гуманітарних питань Юрій Жовнерук вручив авторам і режисерам фільмів дипломи. Також надійшла пропозиція про доцільність показу кінокартин у навчальних закладах району.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі