Катерина Вітюк разом із Олександром Педаном знайомлять усю Україну з новою спортивною грою - флорболом

Публікації

», у якому не лише зосереджують увагу на спорті, а й надають велике значення моральному вихованню.
Уже два роки у Володимирі тренуються команди з флорболу (один з різновидів хокею). Заняття відбуваються у залі спорткомплексу «Олімп». Більше про цей вид спорту, його особливості, досягнення команд розповідає тренер Катерина Вітюк.
- Катерино, ви днями повернулися зі столиці Словацької республіки Братислави. Їздили туди зі збірною з флорболу?
- Так. Я – менеджер юнацької збірної команди України. Була однією з організаторів поїздки на Slovak Floorball Cup. Ми боролися за кубок разом із збірними з різних країн і мали змогу заявити про себе світові. Хоч перемоги не здобули, все ж на власні очі побачили рівень організації змагань та випробували свої сили.
- Чи входять до юнацької збірної команди України володимирчани?
- У володимирських спортсменів усе ще попереду. У нашому місті флорболом займаються не так давно – лише два роки. Щоб пройти відбір до збірної України потрібно мати більше знань і досвіду. До складу команди мають шанс увійти ті, хто займаються орієнтовно п’ять років. Але ми теж маємо свої невеличкі досягнення: цього року наша жіноча команда входить у вищу лігу України.
- А як давно ви захопилися флорболом?
- За освітою я технолог швейних виробів. Зараз навчаюся в інституті «Pricept Ministries Ukraine». Я тривалий час займалася організацією дозвілля підлітків. Якось в одній із шкіл проводився флорбол і я вирішила теж взяти у ньому участь. Я навіть і не думала, що він мене так зацікавить. Тоді я помітила, як дітям ця гра подобається, з яким захопленням вони намагаються влучити м’ячем у ворота… Я зрозуміла, що через спорт у школярів можна розвивати хороші риси характеру, донести до них, що є альтернатива постійному «сидінню» в Інтернеті, курінню, алкоголю. Вирішила знайти тренера, який би погодився займатися з дітьми у нашому місті. Володимир Згоранець, якому на той час було 17 років, підтримав мою ідею й ми разом почали тренувати дітей у нашому флорбольному клубі «VIP». Кожного разу перед грою ми молимося Богу, тому вклали в цю відому абревіатуру більш духовну суть: Viсtory in pray - перемога в молитві. Ми стали займатися самі й одночасно тренувати команди.
- Ви працюєте ще й інструктором тренажерного залу?
- Так, це моє основне місце роботи. А флорбол – це заняття на добровільних засадах, як волонтерство. Тренування з дітьми я проводжу у вільний час. Буває, навіть у суботу чи неділю.
- Як часто відбуваються тренування?
- Тричі на тиждень по дві години. Метою занять є всебічний розвиток дітей, в тому числі їх моральних та духовних якостей. На кожному тренуванні у нас не лише розминка, вправи, ігри, а й урок християнської етики.
- Який вік ваших учнів?
- Зараз у флорбольному клубі «VIP» займається близько 30 дітей. Долучитися до тренувань запрошуємо усіх охочих, не залежно від спортивної форми та віку. Зараз у нас тренуються команди учнів 9-12 років, 13-16 років, і старші 16 років. Найстаршою у команді є я, мені – 33.
- Тобто, ви теж берете участь у змаганнях?
- У категорію 16+ виходять тренери та інші дорослі гравці, є навіть батьки учнів, які займаються флорболом. Ми часто беремо участь в аматорських турнірах. Також на різних тренінгах ми граємо з іншими тренерами.
- Які здобутки володимирських команд з флорболу?
- Взагалі, змагання проводять EDGE-ліга (за першість борються команди західної України) та Priset-ліга (змагаються команди з різних куточків країни). Ми беремо участь у змаганнях обох ліг, тому майже кожного місяця їздимо на турніри. Великі перемоги у нас ще попереду.
- Які настанови ви даєте дітям перед змаганнями? Як заохочуєте боротися за перемогу і заспокоюєте у разі поразки?
- Для нас як команди, звичайно, є важливою перемога. Але найбільше ми налаштовуємо наших учнів, щоб вони з повагою ставилися до суперника та підтримували один одного у разі поразки. У нас діє заборона на нецензурну лексику та обзивання. Пригадую випадок, коли нам суперники забили гол через те, що гравець нашої команди допомагав піднятися дівчинці, яку він випадково збив з ніг на полі. Тому вийшло, що пропущений гол – це дрібниця, а допомога ближньому – перемога.
- Очевидно, що ви багато зусиль докладаєте не лише до спортивного, а й морального виховання. Чула, що навіть заохочуєте учнів старанніше вчитися у школі. Яким чином?
- Ми піклуємося про те, щоб діти розвивалися всебічно, були спортивними, але не нехтували навчанням. У школі учні мають показувати хороший приклад, тому ми наприкінці навчального року дізнавалися про успішність учнів. Тим, у кого були шестірки і нижчі бали, рекомендували більше зосередитися на навчанні й навіть просили деякий час не ходити на тренування. З цього навчального року ми будемо пропонувати позайматися з ними після тренувань. Я у школі була відмінницею, тому зможу допомогти.
- Разом із відомим шоуменом та ведучим Олександром Педаном ви популяризуєте флорбол на теренах України. Розкажіть, яким чином?
- Олександр Педан створив проєкт зі сприяння розвитку спорту серед школярів «JUNIORZ». У рамках цього проєкту обирається 7 нових видів спорту, які презентують перед учителями фізичної культури усіх шкіл певного міста. Вчителі можуть обрати один із цих видів спорту і запровадити тренування у своїй школі. Передбачений навіть певний гранд на розвиток тим, кому вдасться зробити це найкраще. Оскільки я виконую обов’язки секретаря Української федерації флорболу, яка об’єднує всі флорбольні клуби нашої країни, то маю можливість долучитися до цього проєкту. Наприкінці вересня ми поїдемо у місто Святогорськ Донецької області, де проводитиметься спортивний фестиваль. Крім того, я маю намір запросити Олександра завітати з цим проєктом й у наше місто.
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський
Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно, живи позитивно» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Розділ новин: 

Коментарі