Із чим іде в об’єднану громаду Білинська сільрада

Незабаром у рамках реформи децентралізації влади проводитимуться вибори на території майбутніх Оваднівської та Зарічанської ОТГ. Білинська сільрада увійде до складу Оваднівської громади та відкриє для себе нові перспективи розвитку. А те, з яким спадком об’єднується, допомогли з’ясувати результати комплексної перевірки роботи виконкому сільради, яка проводилася за розпорядженням голови РДА.
Так за 8 місяців 2017р. сільський бюджет з доходів виконаний, що становить 128,8% до призначення і складає суму 2 млн. 871 тис. 597 грн. Не забезпечені лише бюджетні призначення з єдиного податку.
Виконкомом належно здійснюється контроль за дотриманням містобудівного законодавства. Але Генеральні плани сіл застарілі, у Білині та Охнівці немає земельних ділянок під забудову. Спостерігаються проблеми і з благоустроєм населених пунктів. Негативне враження справляють хати-пустки із занедбаними ділянками, проте за останні півтора року до адмінвідповідальності за це ніхто не притягувався.
Об’єкти громадського призначення облаштовані пандусами для інвалідів, але всі вони не відповідають встановленим нормам. Сільрадою не розроблені та не прийняті програма щодо забезпечення населення питною водою та правила користування водозабірними спорудами. Діяльність комунального підприємства збиткова. Тариф на воду, встановлений ще у 2015р., вже не відповідає собівартості, але й заборгованостей населення за надані послуги не має.
Сільрадою досить активно проводиться ремонт доріг комунальної власності. Минулого року на це було використано понад 31тис.грн., а цьогоріч – 442, 29 тисяч. На ремонт дороги загального користування у 2017р. виділено 450тис.грн., що є одним із найкращих показників у районі.
Проводяться на території сільради енергозберігаючі заходи. Минулого року з місцевого бюджету надана субвенція на заміну вікон та дверей у ФАПі с.Охнівка на суму 54, 56тис.грн. та у ЗОШ с.Білин на 165 тис. гривень.
Виконкомом в цілому забезпечується реалізація основних заходів щодо цивільного захисту, проте деякі напрямки цієї роботи треба допрацювати.
Задовільною визнана робота культпрацівників. Покращується матеріально-технічна база закладів культури. За кошти сільського бюджету у БК с.Білин придбано апаратури на 35тис.грн. Серед проблемних питань у сфері культури – поповнення бібліотек новою літературою, особливо дитячою, потребує капітального ремонту приміщення Білинського будинку культури Рекомендовано ввести у практику проведення Днів села, вшанування трудових династій, майстрів мистецтва, відомих односельців.
Добре на території сільради поставлена соціальна робота, проте напрямок захисту прав дитини слід підтягнути.
Рішенням колегії РДА робота виконкому Білинської сільради визнана задовільною. Дані розпорядження щодо усунення ряду недоліків.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі