Історик і краєзнавець Світлана Федосєєва відкрила персональну виставку картин

26 липня у приміщенні Володимир-Волинського історичного музею зібралися представники мистецького бомонду та гості на неочікувану для багатьох подію. Цього дня відбулося відкриття першої персональної виставки картин місцевого історика та краєзнавця, завідуючої відділом державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Світлани Федосєєвої. Відомо, що пані Світлана за родом своєї професійної діяльності проводить велику дослідницьку роботу, а інформацію про її результати та здобутки висвітлює в авторських статтях. Матеріали, написані гарною мовою, цікаві сучасникам, бо дають можливість більше дізнатися про минуле Володимира та життя наших пращурів і, безперечно, стануть неоціненним скарбом для прийдешніх поколінь.
Але, як виявилося, це ще не всі грані таланту Світлани Анатоліївни. Презентувавши виставку своїх робіт, жінка виступила в абсолютно новому амплуа – талановитої художниці-абстракціоністки.
У перекладі з латинської абстракціонізм означає «видалення, відволікання». Цей вид мистецтва порівняно новий, виник у двадцятому столітті. Його суть полягає у відмові від зображення реальних явищ і предметів у графіці, живопису та скульптурі. Художники-абстракціоністи створюють безпредметні композиції, що відкривають якусь нову реальність, викликають у глядачів певні асоціації, змушують думати, уявляти, фантазувати. Тим вони і цікаві. До того ж полотна абстракціоністів оригінальні, гарні, отже, викликають естетичну насолоду і можуть стати чудовим елементом декору у сучасному інтер’єрі квартир та офісних приміщень.
Усе це можна сказати і про картини Світлани Федосєєвої. Але є в них особливість – свій неповторний стиль, який відрізняє картини художниці від робіт інших абстракціоністів. На полотнах пані Світлани багато чітких ліній, які, перетинаючись між собою, утворюють химерні фігури, що й викликають різноманітні асоціації. Поряд із крупними фрагментами безліч акуратно написаних дрібних деталей, які гармонійно доповнюють загальне зображення.
Свою виставку художниця назвала «На краю прірви». Але разом з тим її полотна життєствердні та оптимістичні, і це досягається за рахунок використання яскравих колірних поєднань.
Художньою творчістю Світлана Анатоліївна захоплюється вже 15 років. Каже, що не пам’ятає, в який саме день 2002 року кульковою ручкою на невеликому клаптику картону почала виводити лінії. Несподівано ці лінії перетворилися на візерунок. День за днем візерунки ставали складнішими. З часом вони наповнювалися барвами і своїм, часто незбагненним змістом.
-Я малювала щодня, малювала з величезним задоволенням і вже не могла зупинитися. Коли кількість малюнків подолала півтисячний рубіж, я почала думати про фарби. Олійні мені не сподобалися, а, може, це було взаємне почуття, бо вони зовсім мене не слухались. Акрилові ж потрапили до моїх рук випадково – і це була любов з першого помаху пензля. Відтоді ми творимо разом.
Пані Світлана каже, що, приступаючи до роботи над новим полотном, ніколи не знає, яким буде кінцевий результат. Вона просто бере в руки пензель – і починається магія. А вже процес доведення картини до логічного та естетичного завершення супроводжується «муками творчості».
-День за днем, місяць за місяцем я вкриваю полотно своїми думками, спогадами, враженнями, мріями.
Краще і не скажеш, бо на картинах художниці – саме життя, з усіма його темними та світлими миттєвостями, які приходять на зміну одне одному та створюють відповідний настрій і світосприйняття.
Високо оцінили творчість художниці у своїх виступах її друзі та колеги, поділившись своїми враженнями: в.о. начальника міського відділу культури і туризму Любов Нестерук, директор ДІКЗ «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк, директор художньої школи Адам Михалик, керівник КМЦ Катерина Петрович, директор історичного музею Володимир Стемковський. Вони подякували Світлані Федосєєвій за подароване задоволення, побажали творчого натхнення та нових цікавих починань.
Як завжди тепло і душевно провів вернісаж науковий співробітник музею Богдан Янович. Під враженням побаченого він написав поетичні рядки, які присвятив головній героїні події.
Виставка Світлани Федосєєвої працюватиме до 26 серпня. Тож завітайте у музей, подивіться, пофантазуйте, отримайте естетичне задоволення!
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі