Історія будинку навпроти «Фенікса»

Багато хто із старожилів Володимира-Волинського пам’ятає старий одноповерховий будинок на вулиці Ковельській, 52, що знаходиться навпроти магазину «Фенікс». За словами директора міського історичного музею Володимира Стемковського, збудований він був нібито ще до Першої світової війни. Та жодного історичного документа про те, хто і коли його збудував, у музеї немає. Не належить він, як повідомив директор міського ДІКЗ «Стародавній Володимир» Григорій Пикалюк, і до історичних пам’яток архітектури.
Дещо про історію свого дому та про його колишніх і нинішніх господарів пригадала найстарша мешканка будинку 86-річна Анна Суботіна, яка проживає тут уже понад 60 років. Разом з нею мешкає її 54-річний син – колишній працівник управління вуглерозвідки.
-Раніше в нашому будинку було чотири квартири. У першій з них мешкала родина Іллюшиних. Чоловік працював у райкомі партії, дружина була вчителькою. Квартиру №2 займала сім’я Прилуцьких. Чоловік був відомим у місті нотаріусом, його дружина Елла Степанівна працювала лікарем у районній лікарні. У третій квартирі довгий час мешкала учасник бойових дій Лідія Ємшанова. Після того, як жінка померла, її сестра цю квартиру продала (зараз у ній проживає жінка, яка назвалася Лілією Михайлівною – авт.), - розповідає Анна Іванівна.
Ні газу, ні води й каналізації в будинку, за словами моєї співрозмовниці, тривалий час не було. Анна Іванівна зуміла провести воду у своє помешкання лише перед виборами, звернувшись до місцевого кандидата до Верховної Ради Сергія Ковальчука. А от каналізації і газу у неї немає й досі.
Одну із найзанедбаніших квартир викупив підприємець із Нововолинська, який після капітального ремонту планує відкрити тут меблевий салон.
Ксеня Лучко, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі