“Іронії долі” не буде. Апеляційний суд підтвердив заборону ряду радянських фільмів

Публікації

“Іронії долі” не буде. Апеляційний суд підтвердив заборону ряду радянських фільмів
“Іронії долі” не буде. Апеляційний суд підтвердив заборону ряду радянських фільмів

Шостий апеляційний адміністративний суд своїм рішенням від 06.10.2020 у справі за позовом телеканалу Інтер до Нацради з питань ТБ і радіомовлення підтвердив правомірність «оголошення попередження» телеканалам за показ фільмів, учасниками яких є персони, внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. В задоволенні позовних вимог Інтера було відмовлено.

Про це повідомила прес-служба Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

У 2018 році за результатами позапланової перевірки Національна рада ухвалила рішення оголосити попередження телеканалу «Інтер» через показ фільмів «Москва сльозам не вірить» і «Іронія долі, або З легким паром!» за участю О. Табакова та В. Тализіна, які знаходяться в Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Національна рада визнала випадок порушенням Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

«Інтер» це рішення регулятора оскаржив в Окружному адміністративному суді Києва і зажадав визнати його протиправним та скасувати. Суд задовольнив позов повністю.

Однак апеляційний суд вказав, що абз. 10 частини другої ст. 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» є нормою прямої дії, прямо забороняє телеканалам трансляцію фільмів, одним з учасників якого є особа, додана до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Ця норма не містить часових обмежень щодо дати виготовлення фільму, зокрема до 1991 року.

Йдеться про показ телеканалом “Інтер” фільмів “Іронія долі” і “Москва сльозам не вірить” напередодні Нового року-2018, повідомляє Детектор-медіа. У цих фільмах грали Олег Табаков (“Москва сльозам не вірить”) і Валентина Тализіна (“Іронія долі”).

Так, нині покійний Олег Табаков 11 березня 2014 року підписав звернення діячів культури Російської Федерації на підтримку політики президента РФ Володимира Путіна в Україні і в Криму. Після цього артист і потрапив в “чорний список” російських акторів.

Тоді він прокоментував це так: “Вони і так не дуже просвітлені. Це як бабуся іноді говорила: "Так плюнь ти на них, це ж темні, малограмотні народи“. Біда в тому, що люди нормальні будуть страждати від того, що нормальна інформація до них ніяк не влучає … Я шкодую їх. Вони в якомусь сенсі убогі“. Також актор заявив: “У всі часи, їх кращі часи, їх найяскравіші представники інтелігенції були десь на других і третіх позиціях після росіян”.

Валентина Тализіна теж потрапила в цей список за підтримку політики Путіна і коментувала це так само: “Мені наплювати на все це, на всю Україну. А що мені робити, нехай вони залишаться без комедії. Вони вже без багатьох фільмів залишилися. Ця Україна – паноптикум якийсь. Ось недавно “захопили” Яценюка на трибуні – це було просто приголомшливо. це шоу краще, ніж Іронія долі, або З легким паром! “, – зазначила тоді актриса.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: