Ігор Гузь: «Майже 15 мільйонів субвенції – на розвиток громади»

20 липня у Нововолинську відбулася зустріч депутата Верховної Ради від 19-го округу Ігоря Гузя з журналістами. Обранець розповів про роботу в парламенті, адже завершилася 6-та сесія ВР, та про роботу своєї команди в окрузі. Висловив він і власне бачення щодо державних реформ, поділився планами на майбутнє і відповів на запитання представників ЗМІ.

Про гроші для округу
-Мене можуть критикувати. Усіх своїх критиків відправляю в села до людей. Нехай прийдуть у школу, яка отримає 150–200 тисяч гривень на нагальні потреби, і скажуть, що це погано. Депутати можуть змінюватися, але ці кошти залишаються у громаді. За мого сприяння, цьогоріч розмір державних грошей, що надійдуть на соціально-економічний розвиток Прибужжя, сягає майже 15 мільйонів гривень. Кошти надійдуть трьома траншами. Це вагомий результат. Сподіваюся, що до кінця року округ отримає ще 5-10 мільйонів.
-Відразу хочу зауважити, що особисто не «дотикаюся» до цих грошей. Усе контролює місцева влада, яка оголошує тендери і укладає угоди з виконавцями робіт, - наголосив нардеп.
Місто Володимир-Волинський і район отримають понад 3,5 мільйони

Володимир-Волинська школа матиме басейн, а всі ФАПи округу – нові велосипеди і сучасні медичні сумки
Ігор Гузь сподівається, що цьогоріч учні школи №5 зможуть плавати в оновленому басейні. На ці потреби на прохання обранця виділили мільйон гривень.
-Я обіцяв це на зустрічі з трудовим колективом освітнього закладу. Свої обіцянки звик виконувати. Разом із моєю командою ми об’їжджаємо навіть найменші села. ФАПи там – у жахливому стані: стіни руйнуються, немає належного медичного забезпечення, а фельдшерам часто навіть нічим добиратися до пацієнтів, оскільки велосипеди або зношені, або їх немає взагалі. Тому всі 148 ФАПів трьох районів (Володимир-Волинського, Любомльського та Іваничівського) забезпечимо новими велосипедами та сучасними медичними сумками. На ці потреби уряд із моєї подачі виділив майже 900тис.грн, зокрема для Володимир-Волинського центру первинної медико-санітарної допомоги – 312тис.грн.
За субвенцію (другий та третій транші) у княжому місті з’являться два дитячі майданчики (вул. Ковельська, 142 та Шевченка, 8-10), вартістю 80 тисяч кожен, а також ще 5 майданчиків – по 40тис.грн. На закупівлю меблів для конференц-залу у ЦНАПі міста заплановано 100тис.грн., для будівництва водопроводу до вулиці Броварної – 360 тисяч. Така ж сума виділена на придбання і встановлення спортмайданчика у військовому містечку. Кошти на дитячі платформи отримає і низка сіл району: Маркелівка і Верба – по 37тис.грн., а Коритниця та Ізов – по 35тис.грн. По 300 тисяч спрямують на капремонт дитсадків у Білині та Суходолах. У дитсадку Березовичів за 200 тисяч замінять вікна і двері, а у ДНЗ «Ромашка» у Зимному – дах (260тис.грн.). 150тис.грн. спрямовано на капремонт мереж зовнішнього освітлення у с.Вощатин і 300 тисяч – на капремонт школи у с.Овадне. Зимнівська ОТГ матиме 100тис.грн. на освітлення вулиць Крайньої та Першотравневої (від КТП №109) у с.Селець, а Устилузька ОТГ – 200тис.грн. на нове будівництво котельні та мереж теплопостачання у школі с.Микитичі і 75 тисяч – на реконструкцію нежитлового приміщення під санітарну кімнату в освітньому закладі с.Хотячів.

Про дороги
За словами народного обранця, цьогоріч на ремонт дороги «Луцьк–Володимир-Волинський-Устилуг» заплановано понад 700млн.грн. Кошти надійдуть від перевиконання митних надходжень. Частину грошей на цю дорогу використають із 4-х млн. євро польського кредиту. Інша частина кредиту має бути використана на ремонт дороги від Володимира до Нововолинська.
-Я наполягав, аби ці кошти бюджетний комітет спрямував саме на волинські дороги. А щоб не наступити на граблі, пропоную широкою громадськістю контролювати весь цей процес. У випадку найменшого порушення – зупиняти ремонт до виправлення всіх недоліків за рахунок підрядника. І не треба розповідати, що представники громадськості не спеціалісти, у Володимирі вже навіть діти знають, де і в якому місці «Аміла» напартачила, - підкреслив народний депутат.

Про реформи
Ігор Гузь наголосив: як би важко сьогодні не було, але медичну реформу, як і освітню та пенсійну, восени треба запускати на повну потужність.
-У нас є маса проблем у різних сферах. Які б непопулярні реформи не були, вони повинні йти. Інших варіантів немає. Волинська область поки не отримала ніякого рішення Кабміну про створення госпітальних округів. Скільки я, разом із громадою, не порушував це питання, рішення й досі немає, – наголосив він. – Щодо пенсійної реформи, то тут багато нюансів і застережень, багато питань, пов’язаних із трудовим стажем (35 років), є питання заробітчан. Усе це треба обговорювати. Я буду категоричним противником збільшення пенсійного віку.

Робота в окрузі
-Темпів не збавляємо. Мої помічники плідно працюють, проводять щотижневий прийом громадян. До мене за час депутатства звернулися понад три тисячі людей. Хочу відзначити ефективну роботу виконавчого директора асоціації органів місцевого самоврядування «Прибужжя» Валентини Степюк, яка успішно займається пошуками партнерів за кордоном. Поставив перед командою завдання – до кінця року побувати у всіх 208-ми селах та селищах округу. Навіть найменше село не повинне бути обділене увагою депутата. До речі, ми вже взяли участь у святкуванні 130-ти Днів сіл і будемо робити це й надалі.

Фестиваль «Княжий»
Ігор Гузь розповів журналістам і про фестивалі, проведення яких з його ініціативи відбудеться у серпні на Волині.
-Я і моя команда запрошуємо всіх жителів округу та гостей відвідати 19-20 серпня фестиваль «Княжий». Це новий фестиваль на культурній мапі України, який цьогоріч відбудеться вперше поблизу древнього Володимира та села Заріччя. Зазирнути у глибину історії міста зможуть усі охочі, заплативши символічну суму за вхід – 20 гривень. На гостей також чекатиме якісна жива музика, працюватиме наметове містечко, забезпечене охороною. Для зручності діятиме вільна Wi-Fi-зона. Не нудьгуватимуть тут і найменші гості фестивалю, для яких організують дитячі розваги
Ще один цікавий захід відбудеться 26 серпня у селі Смідин (Старовижівський район) – змагання із крос-триатлону «Polissia Challenge Cup 2017», на які зареєструвалося вже більше 50-ти бажаючих. Умови змагань – максимально прості: учасники пливуть 1000 метрів через озеро Сомин (Турійський район), далі 20км їдуть на велосипедах і 6км біжать до центру Смідина. Переможці (троє чоловіків і троє жінок) отримають грошову винагороду: за 1-е місце – 15000, за 2-е – 10000 і за 3-тє – 5000 гривень.
-За будь-яких обставин працюю в окрузі без політки. А вибиті мною державні кошти підуть на різні соціальні заклади та нагальні потреби округу. Переконаний: люди оцінюватимуть роботу депутата не за політичними заявами, а за конкретними справами, - резюмував Ігор Гузь.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі