«Ідею акредитації журналістів на сесіях рішуче не підтримую»

П’ятого липня відбулася щовівторкова нарада міськвиконкому з керівниками відділів. Насамперед міський голова Петро Саганюк представив нового начальника організаційно-аналітичного відділу міськвиконкому Ірину Ліщук та нову очільницю ЦНАПу Ольгу Козачук. Далі мер міста висловив своє незадоволення з приводу неосвоєних коштів за І півріччя 2016 року і визначив термін для виправлення ситуації до 15 липня. Необхідно, зазначив Петро Саганюк, зробити ревізію кіосків, які не діють, тому що на них граються діти і це може призвести до нещасних випадків. Розпочинається активна підготовка до Дня міста. Всім комунальним службам потрібно подбати про естетичний вигляд вулиць, розібратися із стоянками приватного транспорту в районі автостанції, ресторану «Дружба» та ринку. Щодо фонтана, то створена комісія і оголошений конкурс на кращий проект. Очільник міста підняв питання про приміщення на валах городища. В цьому приміщенні потрібно поставити вікна, утеплити, щоб у зимовий період там міг діяти музей жертв репресій, який планується відкрити. Знову проблемою номер один стало підключення гарячої води, а також відсутність у деяких структурних підрозділах належної виконавської дисципліни, про що свідчать численні візити людей у міську раду.
Перед традиційним брифінгом місцеві журналісти висловили занепокоєння з приводу того, що сесія прийняла доповнення до регламенту про обов’язкову акредитацію представників ЗМІ на сесійних засіданнях. Як пояснив заступник міського голови секретар міської ради Олег Свідерський, ідея щодо акредитації була внесена депутатом Олегом Тимосевичем, оскільки аналогічне рішення прийняли депутати облради. «Я ідею акредитації журналістів на сесіях не підтримую, - сказав Петро Саганюк. – У нас в місті журналістів небагато, і преса має бути присутньою на сесіях та інших засіданнях». Затим міський голова відповів на питання журналістів.
-Петре Даниловичу, завершилося перше півріччя. Які його підсумки?
-Фінансовий стан дуже добрий. Отримали додатково 28 мільйонів коштів, які будуть розподілені на сесії 15 липня. Я незадоволений темпами робіт з освоєння коштів. Проблема в тому, що не вистачає підрядників. У першу чергу це стосується виконання обсягу робіт з реконструкції вулиць.
-Ми не можемо обминути питання щодо відміни руху через кордон. Люди, які страйкують, можуть добитися протилежного – повної відміни руху через польський кордон?
-До будь-якої справи потрібно готуватися. У Польщі працює наш посол, є Міністерство закордонних справ. Вони знали ситуацію. Чому не обговорили? Я думаю, що після саміту у Варшаві рух через кордон відновиться. Але поки що це все відчутно для людей. З об’єктивних причин ми не можемо забезпечити людей роботою.
-Піднімається питання про те, що гине річка Риловиця. Які плани щодо її порятунку?
-Гине і Луга. Грунтові води впали. Річку потрібно чистити від її початку і до кінця. На все потрібні кошти.
-Знову підвищуються тарифи. Чи буде дорожчати вода?
-Я не підтримую цих моментів. Людям потрібно роз’яснити, чому відбувається підвищення тарифів, у тому числі й на воду. В економіці все взаємопов’язано.
-З настанням спеки громадяни відвідують місця для купання. Люди після відпочинку збирають сміття, але комунальники чомусь його не вивозять.
-Тут немає проблеми. Все буде вирішено.
-Щодо асфальтування вулиць, то журналісти виявили недоліки на вулицях професора Бобка та Соломії Крушельницької.
-Усе буде виправлено. На вулиці Крушельницької складна схема. Помилка, очевидно, у проведенні каналізації. Це проблема, до речі, всього міста.
-Чи буде добудовуватися будинок для військових?
-Під час селекторної наради я мав розмову на цю тему з губернатором. Він повідомив, що прем’єр-міністр дав доручення міністру оборони і заслухав його рапорт про те, що будинок буде здано цього року. Якщо не буде помітно ніякого руху, губернатор знову звернеться до прем’єра-міністра.
-Сесія прийняла звернення до уряду про те, що не вистачає субвенцій на медицину?
-Отримали відповідь: не вистачає коштів у бюджеті, рекомендовано брати на місцевий бюджет.
-На сесії було прийнято рішення про заборону розпивання спиртних напоїв після 22-ої години. Однак ця заборона не виконується. Пізно ввечері деякі особи відкрито розпивають спиртні напої.
-За ними мають слідкувати правоохоронні органи. Велику роль відіграє і сама людина.
-Але у місті діє лише один наряд патрулів.
-У нас міжрайонна прокуратура, податкова. Відділ поліції у Нововолинську. Нехай би він був у нас. Це недопрацювання обласної ради. Я вже звертався по допомогу до нардепа Ігоря Гузя.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі