«І здоров’я, і хвороби народжуються в наших думках»

Публікації

У Михайла Маліновського, кінезіолога та масажиста, в результаті певних досліджень виробися свій власний підхід до лікування недуг, який базується на пізнанні таємниць людського тіла і душі.
Скажу відверто, що знайомство з Михайлом Маліновським стало справжнім відкриттям, і звичайне інтерв’ю переросло в приємну захоплюючу розмову. Ще досить молодий за віком, Михайло, фахівець з фізичної реабілітації, використовує в своїй щоденній практиці досить неординарні для нашого сьогодення старовинні підходи щодо впливу психологічних, емоційних та фізіологічних факторів на стан людини.
Михайло народився в 1991 році у Володимирі-Волинську. По лінії матері всі в його роду були педагогами, а в батьківській гілці – техніками. Єдиним, хто передрікав хлопчику майбутнє лікаря, був старий дідусь. По закінченню ЗОШ № 2 Михайло здобув вищу освіту в Східноєвропейському університеті на факультеті фізичної реабілітації. Та, отримавши диплом, бачив перспективи в іншій галузі. Вже майже став слухачем Академії СБУ, як трапилася прикра пригода. Невдало підвернув ногу і не зміг здати екзамен з фізпідготовки. Отож шлях до професії стелився непросто. Куди не просився на роботу, всюди потрібен був досвід, а досвіду ще не було. Довелося працювати вантажником на птахофабриці, на будівництві, а потім в управлінні державної охорони. Після закінчення контракту поїхав до сусідньої Польщі і ось саме тут доля направила на професійну стежину. В перукарні, послугами якої користувався Михайло, працювала українка. Саме вона порадила землякові зайнятися реабілітаційною медициною. В місті Катовіце Михайло почав працювати масажистом.
Звичайно, давалося в знаки те, що час було витрачено. Довелося знову сісти за підручники, відновити і поповнити знання. Згодом, повернувшись до рідного міста, зайнявся кінезіологією (наукою про рух енергії тіла та виявлення причин захворювання).
Найбільші вороги здоров’я – емоції, образи та конфлікти
- Пане Михайле, що вплинуло на ваш вибір займатися саме кінезіологією?
- Наша медицина привчила людей у випадку хвороби в першу чергу братися за таблетки. А хвороба – це проблема, яка вимагає цілісного підходу, а, значить, глибокої діагностики. Те, що ми вважаємо хворобою, може бути лише відголоском більш серйозної проблеми. Так, болі в спині, які у наш час найчастіше турбують людей, як правило, списуються на остеохондроз, а насправді можуть бути проявом хвороб шлунка, печінки, підшлункової і так далі. Наш організм – це складна система, де всі органи тісно пов’язані між собою. Не всі органи однаково працюють в певний час. Древня китайська медицина ділить людське тіло на чотири частини, які відповідають чотирьом природним стихіям. У певний час одна із стихій може перебувати в спокої і певні органи відповідно менш задіяні. Ми можемо спіткнутися на рівному місці і не зрозуміти чому. А причина в тому, що не задіяний котрийсь із м’язів. І ще слід враховувати один дуже важливий момент: і здоров’я, і хворобу ми програмуємо самі собі. Якщо ми думаємо, що захворіємо, так воно і станеться, Якщо боїмося, що щось трапиться, значить, трапиться.
- Таким чином, велике значення має психологічна установка, чи не так?
- Я б краще сказав – наші думки і емоції. Так, ми сьогодні надто вразливі, надто емоційні і образливі, а це тягар, який ми носимо в собі і який потім спричинює недуги. Емоції подавляють розум. Емоційна людина не здатна спокійно міркувати і приймати виважені рішення. Потрібно завжди про всіх добре думати, навіть про тих, хто нам сильно дошкулив. Бо від того, що ми про них погано думаємо, їм гірше не стане, а стане гірше нам. Вони за те, що нас образили, понесуть свій тягар. Старовинна мудрість вчить: «Якщо хочеш відплатити ворогові, подумай про нього добре, і він цього не винесе».
Великий негативний вплив на наше самопочуття справляють конфлікти. Будь-які конфлікти є безглуздими, бо не несуть ніякої інформації. Це просто бажання людей самоутвердитися, висловити і нав’язати свою думку.
- Багато людей вірять в те, що зціленню від хвороб сприяє релігія? Ви теж так вважаєте?
- Лікує не релігія, а молитва. Біблія розпочинається фразою: «Спочатку було Слово». Отож зі словом щирої молитви ми повинні звертатися до Бога, і не важливо, до якої конфесії належимо. Бог для всіх один. До речі, у наших предків – прадавніх українців – була досить висока релігійна культура. Так, древні українці знали значення прикрас. У них не було каблучок і перстнів, оскільки ці речі, якими так захоплюються сучасні жінки, блокують енергію. Пальці – провідники енергії по всьому тілу. Древні обряди мали велику оздоровчу силу. Культура індійських йогів запозичена від прадавніх українських мольфарів. Головним чином, це вміння керувати своїми думками, своїм духом і своїм тілом. І мольфари, і йоги вчать радіти кожній миті життя,бо щастя - в дрібницях. Ми ж завжди потребуємо більш, ніж маємо, а потім ні фізично, ні психологічно не витримуємо того тягаря, якого так прагнули. Ось, наприклад, одружилися молоді люди, кохають один одного. Радійте цьому! Ні, починаються матеріальні забаганки, які породжують моральні проблеми, і все закінчується конфліктом. А потім ще й з’являться проблеми з дітьми, які невідомо чию сторону приймуть і чи взагалі зрозуміють батьків.
«Діти - наше майбутнє, а тому лікую їх безплатно»
- А тепер конкретно щодо вашої роботи? Ви робите лише масажі?
- Ні, масаж – це лише одна з багатьох лікувальних процедур. Насамперед, як я говорив, це діагностика, вміння правильно визначити причину недуги. На другому плані – це робота з енергетичними чакрами, очищення енергії людини. Людина може страждати навіть від того, що не може забути якусь прикру подію в своєму житті. Варто поміняти її погляд на цю подію, і їй відразу стає краще. Наприклад, дівчина живе під враженням розриву з хлопцем. Від цього вона нездужає. Варто їй сказати, що доля позбавила її від поганої людиниі цим приготувала дорогу для кращої людини, і вона відчує в собі нові сили. Багато, доречі, дівчат і жінок хворіють від того,що ніяк не можуть позбутися тягаря невдалого колишнього кохання. Якщо одна людина образила іншу, вони обоє несуть тягар. Але і тут є привід, щоб думати про ситуацію позитивно. Образив вас хтось, значить, Бог дав вам можливість побачити справжнє обличчя цієї людини і «позбавив від лукавого». На зміну цій людині прийде інша, краща, добріша, а цю пробачте і відпустіть зі свого життя. Колись і у неї трапиться пригода, коли вона пошкодує саме за вами. Ну, а масаж – це вже фізіологічне лікування. Крім того, я пропоную пацієнтам лікувальні чаї з трав. Кожному підбираю індивідуально.
- Чи звертаються до вас батьки із дітьми?
- Так, і досить часто. Діти – непосиди. А тому найдієвішим методом є зв’язок між матір’ю і дитиною Мама сідає поруч з дитиною, бере її за ручку і через енергію матері я працюю з енергією дитини. Пацієнтів вистачає. Загалом - 6-7 вдень, а нерідко і більше. Хочу сказати, що діти – це наше майбутнє, а тому лікую їх безкоштовно.
- Наскільки важливим при діагностиці є вплив генетики?
- Це важко визначити. Ми досить схожі на наших далеких предків. Буває чомусь, що у нас очі і не татові, і не мамині. Чомусь ніс не такий, як у тата і мами.Чийсь «спадок» ми носимо в собі. Наше тіло пам’ятає все.
- І, нарешті, ваша думка щодо коронавірусу.
- В одній притчі розповідається про священника, який зустрівся з чумою. Вона йшла до міста і погрожувала забрати 5 тисяч людей. Насправді померло аж 50 тисяч. На докір священника чума сказала: «Я забрала 5 тисяч, як і обіцяла. Решта 45 померли від страху». Отож я не применшую небезпеку коронавірусу, але повторюю те, що сказав: і наше здоров’я, і наші хвороби в першу чергу
з’являються в наших думках.
На завершення розмови Михайло Маліновський повідомив, що він приймає щоденно з 10 до 17 години в приватному кабінеті по вулиці Устилузькій, 19. Прийом проводиться за попереднім записом.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі