І спорт, і економія грошей та часу: велосипеди завойовують прихильність володимирчан

28 травня вулицями Володимира-Волинського проїхало більше сотні велосипедистів. Цього дня відбулася акція, яка вже не вперше зібрала разом любителів двоколісної їзди. Організаторами дійства стали Олександр Сенатор і Андрій Ярчак. Захід відбувся за підтримки міської влади, що забезпечила під час велопробігу супровід поліції, за необхідності – медичну допомогу. Маршрут цього разу обрали такий же, як і минулого року на День міста, розповідає один з організаторів Олександр Сенатор. Тобто, маршрут включав у себе площу Героїв, вулиці Драгоманова, Устилузьку, Луцьку, Привокзальну, Миколаївську, Генерала Шухевича, Ніла Хасевича, Ковельську. Наприкінці забігу учасники знову зібралися на площі Героїв, де організатори підбили підсумки. До фінішу прибуло 144 людини. Між іншим, різного віку і рівня фізичної підготовки. Що ж, незважаючи на стрімке збільшення кількості автомобілів у місті, велосипед як засіб переміщення ще може з ними конкурувати. За користю для здоров’я і гаманця – на всі сто. Організатор заходу зазначає, що «Велодень» – не змагання на швидкість. Його мета – популяризація двоколісного екологічного транспорту і здорового способу життя загалом та навіть акцентування уваги на проблемах, з якими зіштовхуються власники велосипедів. А у нашому місті вони є, переконаний Олександр. «У нас поки що відсутні велосипедні доріжкі, хоча оце отримали обіцянку, що одну таку обладнають на Ковельській. Небагато парковок для велосипедів, хоча все-таки останнім часом їх побільшало. Щодо водіїв, то вони у нас досить толерантні, хоча не без винятків, звісно», - розповідає Олександр Сенатор.
24-річний Олександр є одним із найактивніших велолюбителів нашого міста. У соцмережах він разом з Андрієм Ярчаком веде спільноту для таких же прихильників активного відпочинку – «VeloVolodymyr». У групі учасники обговорюють маршрути своїх майбутніх «покатеньок», а збиратися разом їм вдається майже щотижня. До речі, володимирчани товаришують з нововолинцями за інтересами, тому часто катаються разом.
dymyr» у планах мандрівка до Шацьких озер. «Ми не займаємося велоспортом, всього лиш катаємося для свого задоволення», - зазначає Олександр, додаючи, що професійний велосипедний спорт насправді має безліч видів. Колеги з Нововолинська неодноразово брали участь у змаганнях у Львові, а Олександр не заперечує, що, можливо, колись і сам спробує свої сили у марафоні.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі