Хто усуває неполадки з електрикою в сільському будинку

Не секрет, що нині українське село переживає далеко не кращі часи. Через проблеми з дорогами, транспортом, ліквідацією закладів освіти та культури багато сіл поступово зникають з карти країни. Та все ж є і позитивні моменти. Так завдяки новоствореним об’єднаним територіальним громадам з‘являється освітлення на сільських вулицях і села вечірньої пори вже не нагадують забуті темні кутки. Та все ж проблема освітлення сільських садиб спричинює ряд звернень до редакції «Міста вечірнього» від сільських читачів. Найчастіше звертаються одинокі люди похилого віку, які болісно реагують на будь-які, навіть незначні, відхилення в освітленні приміщення, наприклад, від перебою напруги відключається тюнер, несподівано без видимих причин то гасне, то знову вмикається світло. Занепокоєння людей, особливо самотніх, можна зрозуміти. З електроенергією жартувати не слід. Ідеться про життя та благополуччя людей. Але люди не мають достатньо інформації з приводу того, до кого їм звертатися у разі виникнення неполадок з електроенергією. За словами однієї з наших читачок, людей просто відфутболюють з однієї інстанції до іншої, мотивуючи, що дана проблема не входить в межі компетенції установи. То в кого ж просити допомоги?
З цим питанням ми звернулися до начальника відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Володимир-Волинської райдержадміністрації Петра Чуцького.
-Петре Андрійовичу, в сільського мешканця виникла проблема з електропостачанням його помешкання. До кого йому звертатися по допомогу?
-Проблеми виникають не тільки у сільських, а й у міських жителів. І тут потрібно чітко відрізняти проблему освітлення від проблеми енергопостачання. Справа в тому, що освітлення вулиць – це компетенція органу місцевого самоврядування, а в селах – керівництва ОТГ. Постачання електроенергії, тобто неполадки на лініях електромереж, випадки з обриванням проводів, включаючи лічильники, – проблема ПАТ «Волиньенерго». Тобто, якщо сільські жителі помітили, що обірвані проводи чи провід закинутий один на одного і це паралізувало енергопостачання по всьому населеному пункту або в якомусь його районі, необхідно звертатися до працівників Володимир-Волинської філії ПАТ «Волиньенерго» Вони ліквідовують і неполадки з лічильниками. Затим лічильник в обов’язковому порядку опломбовується, і зривати пломбу мають право лише працівники «Волиньенерго».
-А хто має усувати неполадки з електроенергією в самому будинку?
-Я ще раз наголошую і хочу, щоб це добре зрозуміли читачі. ПАТ «Волиньенерго» обслуговує лінії електропостачання, які забезпечують світлом будівлі, включаючи лічильник. Далі починається приватна територія, і проблеми з освітленням має вирішувати сам власник будівлі. Аби усунути проблему, він має право скористатися послугами будь-якого спеціаліста-електрика. ПАТ «Волиньенерго» ніяких ремонтних робіт на приватній території не проводить. Якщо йдеться про багатоповерховий будинок, то у разі відсутності світла в під’їздах проблему вирішує ЖЕК, а якщо виникли певні неполадки в окремій квартирі, це вже турбота самого господаря. Тут може допомогти і сусід, якщо він є спеціалістом в електриці.
-Зрозуміло. Але що робити, якщо, наприклад, зайнялася проводка? Це ж може призвести до пожежі.
-У сучасних електросистемах передбачене самовідключення, або, як кажуть, вибивання. В разі високої напруги чи загорання проводки система сама по собі відключається. Якщо ж вона з якоїсь причини гальмує відключення, це можна зробити самому, натиснувши відповідну кнопку на щитку енергосистеми. Головне – не розгубитися і не панікувати.
-Отож нашим читачам слід добре усвідомити, що входить в компетенцію відповідних установ, які дбають про електропостачання, а про що ми повинні потурбуватися самі.
-Безперечно. Ми повинні поважати працю інших людей. Те, що можемо зробити самі, те й повинні робити, а в інших є свої обов’язки. Звичайно, якщо ви помітили зовнішні серйозні пошкодження на лініях електропостачання, які несуть загрозу життю людей, то ваш обов’язок негайно проінформувати про це відповідну установу.
-Але, на жаль, буває так, що і установа відмовляється виконувати свої обов’язки. Людей, кажучи їхніми словами, просто відфутболюють.
-Це вже інше питання. Але якщо людина має чітку інформацію щодо обов’язків тієї чи іншої установи, відфутболити її практично неможливо.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі