Хоч часи і нелегкі, та різнобарв’ям квітів КП «Троянда» таки багата

Літньої пори місто прикрашають яскраві квіти, які пломеніють на вулицях, площі та в скверах. Проте, як кажуть, всім не догодиш. В той час, як одні громадяни в захопленні і вважають Володимир найбільш квітучим містом в області, на думку інших, квітів могло б бути більше. Та чи все так просто, як думають наші мешканці? На запрошення директора КП «Троянда» Ольги Ломанської на підприємство завітала кореспондент «Міста вечірнього».
У 1996 році на базі відомого на Володимирщині зеленого господарства було створене КП «Троянда». У той час більше 30 людей працювали на квітниках міста і більше 20-ти трудилося над вирощуванням розсади в теплицях. Та часи змінилися. 10 років тому, коли зменшилися фінансові спроможності підприємства, значну кількість людей довелося скоротити. Зменшилася і площа квітників. Та «Троянда» й надалі дарує місту чудові насадження різноманітних квітів, слідкує за станом дерев та декоративних кущів. І мало кому відомо, як нині складаються справи в «Троянді», якими проблемами живе підприємство, де бере не тільки фінанси, а й енергію та натхнення.
У 2014 році КП «Троянда» очолила Ольга Ломанська. В 2002 році ця жінка закінчила Львівський лісотехнічний університет за спеціальністю «Лісове і садово-паркове господарство». Володимирчанка пані Ольга закохана в рідне місто і мріє завжди бачити його зеленим та заквітчаним. А квіти, як і решту рослин, Ольга Миколаївна дуже любить, отож і до обов’язків своїх ставиться відповідально.
Нині в підпорядкуванні Ольги Ломанської штат, який складається з 13-ти людей. Четверо з них – озеленювачі. Світлана Кереб і Світлана Шевченко працюють в теплицях, а Олена Борисюк і Галина Штуль займаються квітниками. Олександр Шаповал підстригає газони, зрізає сухі дерева, доглядає в місті живі огорожі. Також у штаті є водій Петро Гордіюк, який завжди утримує машину в безвідмовному стані, щоб у будь-яку хвилину надати необхідну допомогу в справі озеленення. А ще у штаті троє сторожів, двоє продавців у магазині, бухгалтер і директор.
Не зважаючи на те, що того дня лив дощ, кореспондент не могла відмовити собі в задоволенні оглянути теплиці та квітники і ближче познайомитися з колективом.
-Є два висаджування, - розповідає директор «Троянди». – Перше – це весняне, коли висаджуються братики, турецька гвоздика. Затим літнє. На квітниках з’являються бегонії, петунії, цинерарії, сальвії, чорнобривці, колеуси тощо. По місту квітники займають площу 71087 квадратних метрів. Уже цього року за період від квітня до кінця червня висадили 49 тисяч 804 штуки розсади. Висаджуємо свою розсаду, обходимося без закупок. Це значно дешевше. Правда, якщо через певні умови насіння гине, доводиться докуповувати, але це лише в окремих випадках. На обслузі в Олександра Шаповала 6 тисяч 953 квадратні метри живої огорожі.
Світлану Кереб та Світлану Шевченко застали за процесом черенкування колеусу. Маленькі черенки ніжних квіток з різноманітним забарвленням листочків затишно влаштовувалися у ґрунтових ямках завдяки турботливим рукам квітникарок. В обох жінок за плечима 20-річний досвід роботи з рослинами. Важко повірити, що квіткове диво, яке царює у теплицях, створене людськими руками. Тут і антіріум, який в народі називають лев’ячим зівом, і седун, і агератум. Хваляться вродою іпомеї, гацанії, дивує гнафаліум. Все це з часом засяє різнобарв’ям на вулицях рідного міста.
Хоч дощ щедро і полив ґрунт, та в розпалі літнє висаджування. Квітникарки Олена Борисюк та Галина Штуль беруться до висаджування братиків. Роботи невтомним рукам вистачає. Та все ж, напевно, невеликій кількості людей важко справлятися з таким обсягом робіт. Ольга Миколаївна запрошує ще до однієї теплиці, де знайомить з жінками, які направлені на «Троянду» центром зайнятості. Це Тамара Храновська, Єва Сашук та Юлія Граца.
-Коли висаджування в розпалі, ми не відмовляємося від допомоги центру зайнятості, - каже Ольга Ломанська. – А що робити? Штат невеликий, а місто розростається, і потрібно, щоб всюди було гарно.
Окрім квітів, на території КП «Троянда» чимало декоративних хвойних дерев. Це також майбутня окраса міста, хоч ці рослини досить делікатні й вимагають особливого догляду. За словами Ольги Ломанської, міська рада планує закласти розсадник порід дерев, які будуть використовуватися для озеленення міста.
-Є натхнення, вистачає енергії, та не завжди вдається зробити те, про що мріється. В місті можна було б посадити багато різноманітних квітів і дерев, але є певні причини, які стоять на заваді. І в першу чергу це фінансування. Непокоїть і те, що деякі громадяни міста зневажають естетичний вигляд вулиць і працю людей. Були, на жаль, прикрі випадки, коли зникали квіти, виривали і нівечили молоді деревця. Та все ж приємно чути, що наше місто є заквітчаним і зеленим, адже це значна частина праці нашого колективу і результат турботи міської влади про естетичний вигляд міста, - завершує розмову Ольга Миколаївна.
Оскільки КП «Троянда» підпорядковане управлінню ЖКГ міськвиконкому, цікаво було почути думку очільника управління Віктора Фіщука.
-Я діяльністю КП «Троянда» задоволений, - каже Віктор Сергійович. – Люди, які працюють в «Троянді», виявляють справжній ентузіазм. Це патріоти своєї справи. Порядок фінансування підприємства такий, що вони подають бюджетний запит відповідно до своїх потреб. На жаль, цей запит не забезпечується, а тому підприємство виходить з тих фінансових умов, які є. Однак вважаю, що озеленення нашого міста підприємством майже повністю забезпечується. Незважаючи на складні часи, збільшився асортимент рослинності. Працівники підприємства заслуговують на щиру вдячність.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі