Хобултівська сільська рада залишилася без керівництва

Голова Хобултівської сільської ради та її секретар написали заяви на звільнення. Про те, хто в цьому винен, як жити без керівництва, а заодно і ряд земельних питань обговорювали селяни 10 грудня на зборах.
Потрібно зазначити, що жителів Микуличів на збори підвезли автівками, які належать ТзОВ «П`ятидні». Також на зборах були присутні представники «Правого сектору», депутат обласної ради, керівник ТзОВ «П`ятидні» Валерій Діброва та голова Володимир-Волинської районної ради Роман Гук. Самого вже екс-голови сільської ради на зборах не було.
Розпочав збори місцевий активіст Микола Костюк, котрий розповів про сесію сільської ради, на якій він був присутній. На цій сесії було розглянуте одне питання – встановлення податку на орендовані землі. Після цієї сесії сільський голова Олександр Процан подав у відставку, посилаючись на стан здоров’я, а згодом це зробили і секретар, і бухгалтер.
Секретар сільської ради Людмила Калашнюк пояснила, що написала заяву за власним бажанням, оскільки не хоче займати дві посади (законом передбачено, що до обрання нового голови саме секретар сільської ради виконує його обов’язки).
Відразу ж збори переключилися на земельні питання: про землі запасу; невитребувані земельні паї; чому пустують 40 гектарів землі, які пан Пилипець хотів взяти під фермерське господарство, а ці землі мали роздати учасникам АТО. На це Микола Костюк порадив людям створити з числа депутатів та бажаючих селян ревізійну комісію і перевірити усі проблемні земельні питання. Також Микола Костюк розповів, що на сесії сільської ради Олександр Процан зачитав звернення від Володимир-Волинської податкової про те, що на території Хобултівської сільської ради орендарі не платять встановленого законом податку. Тоді депутати проголосували і підняли орендну плату до 3% від оціночної вартості землі для усіх без винятку орендарів. «Орендарі, відсоткова ставка, дотримання законів України – цей процес тягнеться вже 25 років. Люди, ви не розумієте, ніхто не винний, а винне керівництво, яке керувало отут на місці. Що стосується паїв, їх роздавали, майно зникало, рішення по землі для атовців – це тихий жах. Тут прокуратурі займатися і займатися», - емоційно відреагував Віктор Адамчук.
Слід зазначити, що думки селян у залі різнилися: одні захищали пана Процана і звинувачували новообраних депутатів у тиску на нього, інші, навпаки, не вбачали в його роботі досягнень і казали, що як тільки депутати почали ставити йому конкретні питання, він пішов з посади.
Далі слово взяв депутат обласної ради Валерій Діброва, який зазначив: якщо депутати задовільнили заяву голови про відставку, то він уже історія. І порадив людям частіше збиратися на загальні збори, знайти компроміс та серед 14-ти депутатів обрати нового секретаря.
Пан Діброва привіз із собою виписку про те, хто і скільки платить податків у бюджет Хобултівської сільської ради. Щодо його підприємства, то воно сплатило 152 тисячі гривень податку із заробітної плати, 144 тисячі гривень податку з оренди земельних паїв. Людей також цікавило, скільки грошей надійшло від оренди за так званий господарський двір, що займає площу 40 гектарів. На це Валерій Діброва відповів, що за 10 місяців сплачено 8 тисяч гривень, і додав: це далеко не 3%. «Землі господарських дворів – це землі некомерційні, землі не житлової, промислової чи адміністративної забудови. Це не казино і не магазини. Це є землі абсолютно сільськогосподарського призначення. Вся проблема в тому, що коли їх ввели в межі населеного пункту, їм зробили нормативну оцінку 330 тисяч за гектар, і за кожен гектар господарського двору треба платити 10 тисяч гривень. Такої плати ніхто в області не платить і платити не буде. Звичайно, й ми не будемо платити. Ми виведемо все те, чим користуємося, на що маємо право власності, виведемо в натурі, зробимо технічну документацію. Зараз платимо умовно, бо ніхто документації технічної не виготовляв, ніхто нормативи не встановлював, тому плата така, яка є», - зазначив Валерій Григорович.
У залі почали лунати невдоволені вигуки, мовляв, одні платять, а інші законів не дотримуються. Пролунало питання до Валерія Діброви: чому підприємець Голячук, який має млин, пилораму та свинарник, може платити 8 тисяч, а ви за 39 гектарів – теж 8 тисяч? На це Валерій Григорович відповів, що 8 тисяч платять умовно за договором, підписаним ще кілька років тому, і додав, що підприємство не буде користуватися усіма цими гектарами.
Частина людей, навпаки, підтримувала Валерія Діброву, бо, мовляв, він чистить дороги взимку, платить за воду, забезпечує людей роботою.
Взаємна дискусія набирала обертів. Пан Діброва сказав, що трьома руками підтримує думку про створення комунального підприємства, яке б утримувало водопровід та чистило дороги. На що в залі лунали вигуки: «Не лякайте нас водою».
Віктор Адамчук згодом закликав не ускладнювати ситуацію до протистояння села і головного інвестора, до цього ж селян закликав і священик та депутат сільської ради Юрій Зінчук, який порадив не акцентувати увагу на Валерію Діброві, а тому - не лякати людей водою. Він запросив пана Діброву на наступну сесію сільської ради, і на ній вирішувати усі проблеми з орендною платою.
Ярослава Вознюк, с.Хобултова, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі