Хатню роботу можна сміливо порівняти з працею сталевара чи шахтаря, інженера або менеджера, лікаря або вчителя

Термін «домогосподарка» з’явився на початку 13-го століття. Він означав: «жінка, зазвичай одружена, яка керує сім’єю або домашнім господарством». Наскільки це важка праця, з’ясували дослідження, проведені у США в 2014-му р. Домогосподарки проводили 94 години на тиждень, працюючи у будинку. Подібна зайнятість на робочому місці в компанії або на виробництві дозволяла б заробити 113 тис. 568 доларів на рік. А де результат?
Дослідження, проведене в 2005р. Інститутом Соціально-Економічних Досліджень (США), показало, що одружені чоловіки заробляють більше, ніж самотні, але тільки в тому випадку, якщо дружина залишається вдома і виконує всю домашню роботу. Фактично, чим більше дружини працювали поза домом, тим гіршим був фізичний і розумовий стан їхніх чоловіків!
Деякі феміністські історики зазначають, що ранній жіночий рух допустив прикру помилку, пропагуючи презирство до всього внутрішнього і девальвуючи роботу домогосподарок.
Більшість вимушених домогосподарок іноді зайняті по 20 годин на добу, здійснюючи “нескінченне” число невідкладних для сім’ї робіт, причому, як правило, вони це роблять без лікарняних, вихідних і відпусток 365 днів на рік. Колосальне навантаження, з яким вони справляються, найчастіше і робить сім’ю на вигляд “безтурботною”. Однак той порядок і рівень комфорту, доглянутість і затишок - це саме їхня заслуга.
Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна ще неофіційне свято. Воно присвячено всім хто «сидить» удома і піклується про благополуччя сім’ї. Відзначається 8-го червня. Величезна праця, що часом непомітна, але без якої неможливий сімейний затишок, можна сміливо порівняти з працею сталевара чи шахтаря, інженера або менеджера, лікаря або вчителя. Разом з тим, коли рідна і близька людина, іноді шляхом героїчних зусиль створює нам комфорт і гармонію в домі, ми сприймаємо це як належне. «Відкладіть в сторону ганчірки і сковорідки, - одного разу в Мехіко заявила представник столичної філії Національного інституту жінок Габріела Дельгадо. - Саме тоді, коли ви відмовитесь від роботи по дому, ваші родичі повною мірою оцінять її соціальну та економічну значущість».
До речі, в 2003р. в Італії була створена перша в світі організація чоловіків-домогосподарів. У цю асоціацію вступають одружені представники сильної статі, щоб навчитися веденню домашнього господарства. Члени товариства опановують мистецтво красивої нарізки овочів до святкового столу, обмінюються кулінарними рецептами та обговорюють, які засоби для чищення найкращі з екологічної точки зору.
Привітайте 8 червня всіх тих, хто оточує ваше життя турботою і любов’ю! Зі святом!
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі