Грошове дерево: посадіть і правильно доглядайте

Це «ідеальна» кімнатна квітка для тих, хто хоче, щоб на підвіконні було гарно, але при тому не бажає витрачати на догляд багато часу. Догляд за нею мінімальний, росте вона повільно, нове листя з’являється рідко. Але не дивлячись на те, що рослина невибаглива, доглядати за нею все-таки періодично потрібно. Принаймні необхідно створити сприятливі умови. Про нюанси догляду за деревом, яке, згідно із прикметами, приносить багатство, розповідає власниця такої рослини Аліна Костюк.
-Горщик з рослиною краще поставити у світле приміщення, бо вона любить світло. У той же час необхідно оберігати її від прямого сонця, яке може обпалити листя. Влітку дерево бажано тримати на свіжому повітрі, а взимку – ближче до прохолодного вікна (але не біля батареї).
До вологості повітря у цієї квітки особливих вимог немає. Достатньо її час від часу обприскувати і протирати листя від пилу. А ось до неправильного поливу ця квітка чутлива. Замиокулькас (офіційна назва квітки) дуже легко «залити», викликавши гниття кореня (та інші хвороби), і довести таким чином кімнатну рослину до загибелі.
Квітка накопичує достатню кількість рідини в бульбі цибулини, тому легко перенесе посуху, але може не впоратися з надлишком вологи. До речі, якщо ви їдете у подорож, можете не турбуватися про те, що нікому буде доглядати за доларовим деревом. 5-10 днів воно цілком витримає без підливання.
Пересаджують квітку нечасто – через два-чотири роки. Робиться це в міру розростання кореневої системи. Якщо вона розрослася, пересадити рослину слід в посуд більшого діаметру з дренажним шаром і ґрунтом, який продається для сукулентів і кактусів. Можна приготувати ґрунтову суміш для цього і самостійно. Досить змішати в рівних пропорціях дернову і листову землю, пісок і торф.
Будьте уважні до свого деревця. Якщо листя жовтіє з одного боку, змініть кімнату. При нестачі світла рослина витягується і втрачає своє забарвлення. Листя або коріння загниває при надмірному поливі. В такому випадку допоможе тільки пересадка. Як бачите, доглядати за доларовим деревом не так вже й складно.

Розділ новин: 

Коментарі