Громада в Сельці оновила територію біля обеліска слави

Яким би не було сьогодні ставлення до подій ІІ Світової війни, але місця, де стоять обеліски загиблим воїнам, залишилися священними. Минають роки, а нові покоління приходять до обелісків, щоб вшанувати пам’ять батьків, дідів і прадідів. Обеліск воїнам-односельцям, які не повернулися з війни, – у самому центрі Сельця. Навкруги тихо шепочуться каштани, які навесні запалюють свічки свого цвіту. На плитах викарбувані імена односельців, а також загиблих жителів сіл Чесний Хрест та Марія-Воля, солдатів з інших республік, які воювали і загинули в Сельці. За пам’ятником постійно доглядають, час від часу підфарбовують, а ось капітального ремонту, зокрема фарбування огорожі, та насадження квітів, не було давно.
У серпні цього року за ініціативою директора Селецької школи Віри Мазур і при підтримці депутата районної ради Ярослава Кондисюка біля пам’ятника відбулася дводенна толока. Небайдужі дорослі, а також молодь та діти активно працювали, фарбуючи огорожу та насаджуючи нові види квітів. Працювали зранку швидкими темпами, аби уникнути палючих променів спекотливого сонця. І парк, і сам обеліск, здавалося, посвіжішали, наче люди після тривалої хвороби. А вечірньої пори, коли сонце хилилося до заходу, мешканці, які живуть поруч з парком, не полінувалися підливати насадження. Приємно вразив шляхетний вчинок Ганни Ліщинської з Іваничівського району, яка прочитала повідомлення Віри Мазур і привезла 6 кущів кульової хризантеми. Поділилася квітами і Валентина Зеленько із Сельця. Починаючи фарбування, подякували місцевому священику Олександру Головцю, який свого часу власними руками зварював огорожу. А матушка Валентина взяла активну участь у фарбуванні. До роботи долучилися молоді люди і діти, для яких героїчне минуле рідного села – не просто історія. Це Юлія Приймак, Марія Шумік, Павлина і Наталія Луцюки, Богдана Самолюк, Вікторія і Ольга Кондратюки, Віра Середа. Юлія Кашубська працювала разом з мамою Оленою Миколаївною. Активно трудилися і представники сьогоднішнього студентства села Сергій Януш, Сергій Глова, Сергій Кашубський, Денис Радкевич, Владислав Голотюк. Слід сказати, що небайдужі люди квіти пропонують і нині, так що восени, очевидно, насаджування продовжиться. Процес косіння трави взяли на себе Ярослав Кондисюк, староста села Анатолій Матвіюк та Микола Онишкевич.
Усі учасники трудового десанту дякують спонсорам: магазинам «Будматеріали», «Райдуга», «Все для дому» і особисто Петру Волинцю та Ользі Сазоновій, які постачали фарби. Зимнівська ОТГ допомогла з технікою.
Оновлення обеліска стало зворушливим моментом у житті села Селець. Багатьом пригадалося повчання Ісуса: «Якою міркою міряєте, тією ж відміряють і вам». Хто пам’ятає, пам’ятатимуть і його; хто забуває, і сам буде забутий. Добрі справи завжди будуть гідно оцінені Богом і шляхетними людьми.
Антоніна Булавіна, с. Селець, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі