Готуємося до ЗНО

Перед теперішніми та майбутніми 11-класниками постають питання: з яких предметів складати ЗНО? Як не втратити контроль над собою і спати вночі? На яку спеціальність вступати? А чи вступлю я взагалі?
Питання про вибір предметів, з яких складати ЗНО, індивідуальне, і з ним повинні впоратись усі. Тому переходимо до наступного етапу: що складати – вирішили, а як тепер до цього підготуватись.
Є два способи: самостійно та з допомогою репетиторів. Самостійно готуватися можна в тому випадку, коли дитина змалечку здатна організовуватися, знати, коли і що їй потрібно. Проте й такі школярі обирають підготовку з репетиторами.

Репетитори: ЗА і ПРОТИ
Одним з небагатьох недоліків займатися з репетитором є те, що це вдарить по вашому сімейному бюджету. Задоволення не з дешевих, оскільки займатись потрібно систематично, а це і є другим недоліком. Регулярне відвідування репетиторів дуже виснажує та забирає багато часу. Туди треба дійти, звідти прийти, а там іще ж потрібно добряче подумати, до заняття потрібно підготуватися вдома. А шкільні домашні завдання…
Переваг підготовки з репетиторами значно більше. Почнемо з того, що це дає вам більше шансів вступити на державну форму навчання. Особистий вчитель систематизує знання, розкладе по поличках ту величезну масу інформації, яку, здавалося б, осягнути не можна. Розкаже певні хитрощі запам’ятовування, які випливають з його професійного досвіду. Є й великий плюс у тому, що займатись регулярно. Учень знає, що сьогодні він повинен зібратися і піти вчитися.
Вероніка Новосад, учениця 11 класу НВК №3-ліцей, розповідає про власну підготовку до іспитів: «Займаюся по дві години з два репетиторами: з англійської та історії. Сама б не впоралась. Хіба лише з українською мовою, бо в школі проводять хороші консультації. Щодо англійської та історії… Особливо історія, з якої потрібно повторити 5 класів і тримати це все в голові – без репетитора нереально. У ЗНО не дають завдань суто зі шкільного підручника, а ще й із додаткової літератури, яку тобі показує репетитор. Самому не варіант зробити тести. Вивчити матеріал – так, але просто знань з підручника мало. Дуже переживаю, бо, зрозуміло, що від цього залежить подальше життя. Ще й у школі багато зайвих предметів, які треба вчити».

Самопідготовка
Яким би вправним не був репетитор, учень повинен розуміти, для чого йому ці знання. Керівник курсів англійської мови, Жанна Юріївна Гуськова, якій багато студентів вдячні за якісну підготовку до ЗНО, розповідає: «Мені відомо чимало випадків, коли учень успішно підготувався до ЗНО самостійно. Безумовно, для цього потрібна ґрунтовна шкільна база і сильна мотивація. Але не менше ця мотивація потрібна, якщо готуєтесь із репетитором! Є вислів: «Ви можете привести коня до водопою, але пити ви його не змусите». Ні за що не змусите, якщо він сам цього не захоче! Потрібно пам’ятати, що за результат відповідають стільки людей, скільки беруть участь у його досягненні. Тренер не зможе пробігти дистанцію за свого спортсмена. І навряд чи тренування призведуть до бажаного результату, якщо їх пропускати або працювати напівсили. Репетитор і його студент мають бути однією цілісною командою, адже успіх залежить від обох. Бажаю всім 11-класникам скласти ЗНО на максимальний бал!»

Як не втратити контроль і спати вночі
Потрібно усвідомити, що всіх знань у голову не вкладеш, а тим паче – вночі. Мозок повинен відпочивати і набиратись енергії, бо про яку продуктивність може йти мова, якщо людина виснажена.

Що їсти при підготовці до ЗНО
Топ-10 продуктів, які покращать мозкову активність:
1.Жирна риба. У ній міститься велика кількість жирних кислот омега-3. Із цих кислот виробляється мієлін, що необхідний для швидкої роботи мозку і передачі інформації від однієї клітини до іншої.
2.Волоські горіхи. 3-5 волоських горіхів на день буде достатньо для активної роботи мозку та підвищення серотоніну (гормону щастя).
3.Чорниця. Регулярне вживання чорниці покращує пізнавальні функції і пам’ять.
4.Какао. Какао у бобах містить потужний антиоксидант флаванол, що покращує кровообіг мозку. Також підвищує рівень дофаміну в крові – гормону, який відповідає за гарний настрій.
5.Женьшень. Для активізації мозкової діяльності достатньо буде декілька крапель настоянки женьшеню на склянку води. Це повністю замінить каву або чай.
6.Яйця. У них міститься багато холіну – речовини, яка допомагає зосередитись і покращити працездатність нервових клітин.
7.Броколі. Містить бор, дефіцит якого призводить до зниження мозкової активності.
8.Яблука. У них містяться практично всі мінеральні речовини. Регулярне вживання яблук оновлює судини мозку, перешкоджаючи їхній закупорці.
9.Сочевиця. Містить залізо та амінокислоти, необхідні для швидкого перебігу біохімічних процесів у мозкових клітинах. Це сприяє ясності мозку і підвищенню швидкості мислення.
10.Хліб з борошна грубого помелу. Для мозкової активності найкраще вживати «повільні» вуглеводи, які містяться в цільнозернових продуктах і борошні грубого помелу. Так ви зарядите свій мозок на цілий день.
Тож слід готуватися комплексно: не лише збагачувати розум знаннями, а ще й насичувати свій організм поживними речовинами та достатньо спати
Дарія Михайлова м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі