«Головне в нашій професії – любити людей і те, чим займаєшся»

Стверджують стоматологи із Володимира-Волинського, друзі нашого видання – представник сімейної династії зубних лікарів Ірина Мельник та лікар-терапевт із стоматкабінету «Єврозуб» Оксана Крижанівська.
Для обох жінок обраний фах – це не лише улюблена робота, а й покликання душі, на яке вони «захворіли» ще з дитинства. Ірині Іванівні професія лікаря-стоматолога, як вона каже, дісталася генетично, у спадок від тата Івана Степановича, який теж усе життя лікував і відновлював людям зуби. Оксана Анатоліївна зробила свій вибір, навчаючись у старших класах школи, після закінчення якої зуміла втілити свою мрію в життя.
-Мені дуже подобається те, чим займаюся. Отримую від своєї роботи максимум задоволення. Щодня, приходячи сюди, я відчуваю велику потребу працювати, допомагати людям і бачити на їхніх обличчях радість від того, що задовольнила їхнє бажання мати здорові та міцні зуби, - розповідає пані Оксана. – Прикро лише те, що, хоч ціни у нас досить помірні, далеко не всі люди через брак коштів можуть собі дозволити вчасно зайнятися власними зубами. Подобається мені дуже і колектив. Тут працюють справжні професіонали і майстри своєї справи. У дні професійних та особистих свят ми вітаємо одне одного, бажаємо успіху і процвітання кабінету та здоров’я, сил і благополуччя в особистому житті. До речі, нинішнього року наш кабінет «Єврозуб», власником якого є Олег Чернюк, відзначатиме десятилітній ювілей своєї діяльності у Володимирі-Волинському. Приємно, що за цей час він набув неабиякої популярності серед населення міста і району, маємо широке коло постійних клієнтів. Поруч зі мною тут у відповідні дні, доїжджаючи з Нововолинська, де теж мають кабінет із такою ж назвою, працюють подружжя Чернюків та наші незамінні помічниці – медсестри Лариса Левчук і Тоніслава Менкунець. У кожного є своя ділянка роботи. Олег Миколайович за спеціальністю лікар-ортопед, займається знімним і незнімним протезуванням зубів. Його дружина лікар-ортодонт Ірина Степанівна займається вирівнюванням зубів, зубного ряду та прикусу. Я проводжу терапевтичний прийом, лікую кореневі канали, реставрую зуби і знімаю зубні відкладення. До послуг клієнтів у нас є і рентген-кабінет. Усі ми стараємося іти в ногу з часом, закуповуючи найсучасніші матеріали та інструменти, намагаємося уважно вислухати кожну людину, виконати її прохання, щоб вона отримала саме той результат, на який очікувала. Ми також, залежно від виконаної роботи, даємо клієнтам до 2-х років гарантії на фотополімери, нарощування зубів та косметичне відновлення їх кореневих частин. Але там є певна умова: вся порожнина рота має бути сканована, пролікована і запломбована. Стоматологія як наука не стоїть на місці, тому, щоб ще більше вдосконалити свою кваліфікацію, ми всі щороку відвідуємо різноманітні курси. У травні весь наш колектив із Володимира і Нововолинська побував у Полтаві на чотириденних курсах в одній із найсучасніших і найпередовіших в Україні клінік «Аполонія», де йшлося про нові технології з відновлення та нарощування зубів. А восени наші лікарі побували в Києві на курсах, де дізналися багато нового про надання медичної допомоги клієнтам при незвичайних станах. Увесь набутий досвід і знання застосовуємо на практиці. Що ж стосується особистого життя, то я вважаю себе дуже щасливою людиною. У мене чудова сім’я, власний будинок, улюблена робота і все те, що потрібно для щастя людини.
Успішно зуміла реалізувати себе у трудовій діяльності та в особистому житті й інша моя співрозмовниця – Ірина Мельник.
-У цій професії я вже майже 45 років. Спочатку працювала в державній клініці, тепер маю власний кабінет, де можу реставрувати, лікувати і відновлювати людям зуби, щоб вони були задоволені та сяяли гарними усмішками. Причому стоматологія стала справою всього життя не лише для мене, а й ще для восьми із дванадцяти моїх братів і сестер, хоча троє інших теж пов’язані з медициною. Медиком була і моя мама. Продовжуючи сімейну традицію, стоматологами стали у Львові і мої діти – син Іван та донька Дарія, які самі, без будь-якого примусу ще зі школи захотіли працювати, як виростуть, у цій же сфері, що й мама та дідусь. Я вважаю, що кожна людина має займатися тією справою, до якої в неї найбільше лежить душа. Тоді вона й отримуватиме від професії і матеріальне, і моральне задоволення, радіючи кожному прожитому дню. Так утворилася родинна династія стоматологів Мельників, - посміхається жінка. – Чи відзначаємо ми в родині своє професійне свято? Зазвичай у нашій сім’ї прийнято святкувати релігійні свята, а у професійне лише можемо привітати одне одного по телефону, оскільки живемо у різних містах і регіонах. Як і всі мої колеги, я також щороку їжджу на різноманітні курси підвищення кваліфікації, підтвердження категорії тощо. Хочеться зробити ще більше людей щасливими від того, що у них гарні білі зуби і приємна посмішка. Можливо, тому в мене завжди вистачає клієнтів і робочий день розписаний по хвилинах. Стосовно того, чи зуміла я здійснити все, про що колись мріяла, то одна не здійснена поки що мрія залишилася. Це - вільна Україна, щоб її ніхто не шарпав і не роздирав на шматки. І якщо вже випала така нагода, хочу від усієї нашої династії привітати колег з наступаючим святом, побажати їм миру, сімейного благополуччя, успіху і процвітання у трудовій діяльності.
Ми теж приєднуємося до побажань Ірини Іванівни і вітаємо всіх стоматологів України із професійним святом!
Валентина Савчук, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі