-У багатьох людей на підвіконні в помешканні росте герань, або пеларгонія, але мало хто знає, що вона має багато корисних властивостей, які позитивно впливають на організм і допомагають у лікуванні багатьох недуг. Тому герань можна сміливо назвати домашнім лікарем, - каже нововолинянка Зоя Зозуля, чий будинок влітку перетворюється на квітучий запашний сад, дивуючи перехожих пеларгоніями усіх сортів і кольорів.
Про лікувальні властивості герані знали ще в середньовіччі
-Назва цих рослин має грецьке коріння, перекладається як «лелека». Герань вирізняється красою і тонким ароматом, тому вона користувалася успіхом у придворних дам, які прикрашали нею зону декольте, свої капелюшки, рукави. Її також використовували як засіб від вошей і бліх. Королівські лікарі робили із соку квітки бальзами і мазі з олією, які допомагали при лікуванні багатьох хвороб. Таким чином про лікувальні властивості кімнатної герані знали ще в часи середньовіччя. Олія пеларгонії чудово знімає втому м’язів, болі в області спини. Компреси витягають з ран гній і сприяють загоєнню виразок на тілі. Кілька крапель олії позбавляють від нежитю, усувають хворобливі відчуття всередині вуха, головний біль. Ніжна квіточка очищає повітря навколо, її тонкий аромат заспокоює нервову систему, знімає стрес і позбавляє від депресії. Лікувальні властивості пеларгонії можна порівняти з якостями подорожника. Якщо прикласти листок герані до ранки, він зупинить кров, виведе гній і допоможе їй швидко затягнутися. Відвар герані успішно застосовується для лікування хвороб шлунка, кишечника, допомагає при гастриті, проносах, кольках. Настоянка допомагає при підвищеному тиску, проблемах зі сном, неврозах. Є й інші корисні властивості цієї рослини, які позитивно впливають на здоров’я людини. А щоб рослина не зів’яла або не засохла, за нею потрібен хороший догляд і регулярний полив.
«Пеларгонія не любить багато води, але нестача вологи для неї теж згубна»
-У домашніх умовах догляд за квіткою нескладний. Для пеларгонії важливо достатня кількість повітря, сонця і регулярний полив. Грунт повинен складатися з піску, дерну, перегною і торфу в однакових пропорціях. Правда, мене запитують, у чому причина того, що листя пеларгонії часто починає жовтіти і опадати. А причина проста – рясний або недостатній полив: пеларгонія не любить багато води, але недостача вологи для неї теж згубна. Листочки жовтіють і тоді, коли у горщику немає дренажу або він дуже маленький, тому корені не можуть нормально розвиватися й рости. Квітка також не любить протягів, сильної вологи, високої температури (близько батареї). Може також бути, що в землі є велика кількість азоту. Ще однією причиною, чому листочки стають жовтими, є хвороба – вертицилезне в’янення. Щоб вилікувати квітку, треба видалити пошкоджені листки і внести у грунт фунгіцид або триходермін. Хвороба чи неправильний догляд є й причиною того, що герань не хоче цвісти. Якщо вона не цвіте взимку і листочки в неї здорові, то це означає, що в кімнаті підвищена температура. В результаті надмірної кількості води на листі рослини можуть з’являтися подушечки водянистого характеру. Через брак світла вони опадають. Якщо стебло чорніє біля основи, це захворювання «чорна ніжка». В цьому випадку квітку треба знищити, тому що хвороба заразна. Якщо рослину вражає грибок і на ній з’являється сіра цвіль, вражені листочки слід видалити, зменшити полив та обприскувати герань фунгіцидом. Словом, найперше слід виявити причину і швидко її усунути, інакше рослина може загинути остаточно. Якщо правильно доглядати за пеларгонією, регулярно поливати, проводити профілактику захворювань, вона завжди буде гарною і радуватиме вас, - підсумовує жінка.
Коментарі