«Формування міського бюджету – процес складний»

15 грудня відбулася щовівторкова нарада виконкому міської ради з керівниками відділів. У першу чергу міський голова Петро Саганюк наголосив, що віднині рішення про виділення коштів відділам буде прийматися комісіями і лише за відповідними заявами. Заявки на отримання коштів необхідно буде подавати за місяць до засідання сесії. Слід взяти до уваги, що фінансовий рік закінчується 25 грудня. Начальнику управління освіти Дмитру Здіховському вказувалося на необхідність проведення в навчальних закладах інструктажу з техніки безпеки, оскільки в місті трапився прикрий випадок: в руках у підлітка зірвалася петарда.
На даний час на Федорівському кладовищі розпочинаються роботи щодо встановлення пам’ятного знаку загиблим полякам, і заступники міського голови Ярослав Матвійчук та Олег Свідерський отримали завдання погодити це питання з представниками польської делегації, які мають прибути до міста. Керівник ритуальної служби Ганна Кушнірук повідомила, що буря, яка пронеслася над містом минулої неділі, спричинила на Ладомирському кладовищі падіння старих дерев, їх довелося викорчовувати з корінням. Значних пошкоджень надмогильних споруджень немає. Очільник міста також повідомив, що придбана квартира родині загиблого героя АТО Михайла Ілляшука. Під час традиційної зустрічі з представниками місцевих ЗМІ Петро Саганюк відповів на запитання журналістів.
-Петре Даниловичу, які проблеми виникають з формуванням бюджету?
-Формування бюджету – процес складний. Ми його формуємо, виходячи з тих законів, які діють нині. Та насправді доведеться формувати у відповідності з новим податковим кодексом, який вступить в дію лише з 1 липня наступного року, а бюджет має бути прийнятий до 1 січня. Складнощі виникають і в тому, що міському бюджету мають бути підпорядковані й навчальні заклади різної акредитації – це і ПТУ, і агротехнічний коледж. І ще під знаком питання педагогічний коледж. Як ми маємо виходити з цієї ситуації, якщо частину коштів забирають у державний бюджет, не зрозуміло.
-Минулої неділі погода була вітряна. Багато лиха завдала?
-Було штормове попередження. Відбулося замикання світла на 5-ти вулицях. Зірвало дахи у агротехнічному коледжі та відділенні поліції.
-Як проходять реформи в медицині, адже створено центр первинної медичної допомоги?
-Цей центр мав діяти за рахунок європейських коштів. Ми на них надіялись, але цих коштів немає.
-Управління містобудування та архітектури звернулося до громадян міста із проханням надати свої пропозиції щодо створення фонтана. Чи є вже якісь пропозиції?
-У мене таких немає. Якщо управління містобудування та архітектури їх отримає, вони розглядатимуться на засіданні виконкому і художньої ради міста.
-Розкажіть, будь ласка, детальніше про придбання квартири родині Михайла Ілляшука.
-Назріла така потреба. Дружина і мати загиблого були на прийомі у Володимира Гунчика. Область знайшла кошти на придбання двокімнатної квартири. Ще плануємо придбати житло для родини Смірнових.
-Як місто завершує рік?
-Необхідно використати всі кошти, які виділені з бюджету відділам. Кожній школі додатково виділено по 100 тисяч на енергозберігаючі вікна.
-Що планується на свято Миколая?
-Відбудеться зустріч з дітьми-сиротами, дітьми загиблих воїнів. Подаруємо планшети тим, кому ще не подарували.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі