Фази Місяця і їхній вплив на рослини

Місячний календар складається з 29-30-ти місячних днів. Від цього залежатиме місцезнаходження Місяця в певній фазі.
Молодик – фаза, в яку світила ще не видно. Рослини знаходяться у спокої. Не рекомендується садити і сіяти, робити щеплення. У ці дні краще прополоти город, знищити шкідників, пасинкувати овочеві культури.
Перша чверть – зростаючий Місяць триває 11-12 днів. У цей період добре стимулювати ріст рослин. Хороший час для посіву, садіння і пересаджування зелених, листових, бобових овочів, плодових дерев і ягідників, однорічних і багаторічних квіткових культур, у тому числі й кімнатних квітів, але не можна займатися обрізуванням рослин – зрізи будуть довго заживати.
Повний Місяць – Повня. У фазу повного Місяця рослини насичуються енергією повітря. У цей період активність кореневої системи значно знижується, тому висаджувати і пасинкувати розсаду (особливо бульбові рослини), а також пересаджувати дерева не варто. Рекомендується збір насіння, обприскування від шкідників і хвороб, прополювання. У дні повного Місяця, і особливо в дні місячних затемнень, зростає фактор ризику. Будьте обережні при роботі з інструментами та садовим інвентарем.
Остання чверть – спадаючий Місяць. Не рекомендується садіння, пересаджування дерев і чагарників. Сприятливий час для висаджування коренеплодів, картоплі, цибулинних та інших овочевих культур, а також прополювання, знищення шкідників, підживлення органічними добривами, для збору врожаю, його закладки на зберігання, заготівлі насіння та лікування захворювань рослин

Розділ новин: 

Коментарі