Дитяча лікарка-отоларингологиня з Нововолинська розповіла, як доглядати за вушками та носиками новонароджених

Дитяча лікарка-отоларингологиня з Нововолинська розповіла, як доглядати за вушками та носиками новонароджених
Дитяча лікарка-отоларингологиня з Нововолинська розповіла, як доглядати за вушками та носиками новонароджених

Тема догляду за вушками та носиками малюків хвилює матусь та татусів, які щойно стали батьками.
Адже малеча в цьому періоді життя часто сопе носиком під час сну і крекче при неспанні. Це нормально та може посилюватись у положенні тіла на животі, роз'яснює дитяча лікарка-отоларингологиня Нововолинської лікарні Олександра Кузьміна. 
Адже вузенькі носові ходи пропускають через себе багато літрів повітря, дихаючи до 60 разів за хвилину аби мініатюрні легені до 25 мл об'ємом насичували киснем кров для повноцінного зростання та розвитку дитинки.
Лікарка каже: коли новонароджений вагою більше чотирьох кг, сопіння та кряхтіння може бути більш виражено завдяки більшому розвитку підшкірної жирової клітковини. Якщо новонародженому це не заважає їсти та спати: немає поперхування їжею, дитина набирає вагу, не відмовляється від годування, спить та висипається, не крутиться, немає неспокою під час сну, немає виділень з носу чи роту – це фізіологічна норма, дитинка зростатиме і сопіння зменшиться до повного тихого дихання носом.
Діти цього віку не вміють свідомо дихати ротом, тому не затуляйте дитині доступ до повітря одягом, ковдрою, собою, бортиком та балдахіном у ліжку, іграшками, подушкою. Вкладайте на сон на спинку на тверду поверхню, так їм легше дихати носом
Гігієну носа достатньо робити 1-2 рази на добу, або по потребі, ватним фітільком діаметром по розміру ніздрі дитини та вставляти перпендикулярно ніздрі до 0,5 см вглиб зволожений 0.9% фізіологічним розчином, окремий для кожної половини носу одним-двома коловими рухами (не слинявити).
«Так само і вушка. Розмір очищуваної площі по розміру кінчика вказівного пальчика дитини. Без використання ватних паличок! Навіть з обмежувачем! Лишіть цей аксесуар для косметичних цілей через ризик травми слухового ходу та барабанної перетинки та можливість створення сірчаної корки немовляті. До гігієни приступайте, коли дитина в гарному настрої: нагодована, у сухому підгузку і ще не хоче спати», – радить лікарка.
Розчини морської води (сольові) та краплі/спреї для розрідження вушної сірки зазвичай більшості немовлят не потрібні. Це маркетинг.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: