Дроворуб працює так швидко, що колоди тріскають, немов горіхи

Власник автосервісу, відомий у Володимирі-Волинському підприємець Леонтій Дмитрук вже багато років займається раціоналізаторством. Цього року він створив електричний пересувний верстат, який сам рубає дрова.
«Я робив цей верстат під гаслом: «Від чого ми відійшли і до чого назад прийшли». А повернулися ми знову до опалення будинків дровами. Рубати дрова дуже важко, особливо сирі колоди, тож я вирішив змайструвати дроворуба. Переглянув їхні зразки в інтернеті, дещо звідти почерпнув, дещо модернізував – і створив власну модель», - розповідає Леонтій Іванович.
Каркас дроворуба зроблено з двох швелерів, насос від НШ-32, електродвигун на 3800 вольт, потужністю 3,5 кВ, від звичайного трактора МТЗ розподільник, який під тиском розподіляє масло на гідроциліндр, котрий у свою чергу поділяє колоду на ріжучу частину. «Я розробив його під ріст людини. Щоб не нагинатися та не піднімати важкі колоди, я зробив підйомник, на який колоди можна накочувати і подавати наверх та колоти», - уточнює винахідник. Сікач може розколювати колоду як на чотири, так і на шість частин.
Дроворуб працює швидко, а колоди тріскають на частини, немов горіхи. Леонтій Дмитрук каже, що за одну робочу зміну дві людини можуть нарубати на верстаті 10 метрів кубічних дров.
Тож такий винахід може справно послугувати у господарстві, адже допомагає значно заощадити час і людське здоров’я.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі