Допомога військовим формуванням та планові весняні роботи: основний акцент брифінгу міського голови з представниками ЗМІ

Допомога військовим формуванням та планові весняні роботи: основний акцент брифінгу міського голови з представниками ЗМІ
Допомога військовим формуванням та планові весняні роботи: основний акцент брифінгу міського голови з представниками ЗМІ

7 березня відбулась традиційна зустріч мера Володимира Ігоря Пальонки з місцевими журналістами, під час якої він відповів на запитання своїх гостей.

Насамперед міський голова поділився враженнями про сесію, яка відбулась  3 березня. Ігор Пальонка зазначив, що сесія була важкою, оскільки обговорювалось багато питань, звітувалися керівники відділів. Це викликало стан втоми у багатьох депутатів, а тому на майбутнє слід добре продумувати порядок денний. Деякі непрості питання були вирішені лише частково. Радує те, що обговорення питань проходило у формі змістовної дискусії, як і належить бути в демократичному суспільстві.

Виділено значну суму – більше 90 млн гривень - на підтримку військових формувань, включаючи пожежників, прикордонників, СБУ. Військові на разі мають пріоритет і потрібно задовольняти всі їх замовлення і потреби. Все таки військові формування є джерелом надходження коштів у міський бюджет, тому акцент в першу чергу буде ставитися на військовиках.

Щодо змін у бюджеті, то вони прийнялися з другого разу, оскільки були певні дискусії. Особливо дискутували з приводу надання земельної ділянки для одного приватного підприємства, яке дислокується у нашому місті. Питання буде ще обговорюватися, тому що потрібні доходи, які забезпечують життєдіяльність громади. Після перемоги, в яку ми всі віримо, зменшиться кількість військових, а тому необхідно, щоб розвивалися підприємства, виникали нові робочі місця.

Торкнулися питання і щодо міського кладовища. Поки що вирішено розширити Федорівське кладовище – це завдання буде вирішувати КП «Полігон» -, що забезпечить на 4-5 років користування цим цвинтарем.

Згідно вимог законодавства, міський голова планує звіт, який буде проведено в Центрі культурних послуг (колишньому РБК).

З початком весни очікується багато робіт по облаштуванню міста. Цьому питанню очільник громади приділив особливу увагу. Нині вже завершуються роботи по кронуванню та видаленню дерев. Вже задіяна техніка по вивозу піску, яким посипалися вулиці в зимовий період. Внесені зміни в Постанову 590, яка дозволяє ремонт вулиць. До вулиць, ремонт яких був запланований раніше, долучено ще територію в сторону Хрипалич біля Федорівського кладовища, де повністю буде замінене покриття. Це єдиний об’єкт, який відноситься до позачергових, і підтриманий рішенням сесії. В планах ремонт 5-ти дворів, ремонт тротуарів по вулицях Зимнівській та Устилузькій, Ковельській, частково Сагайдачного та академіка Глушкова. Є ряд планів щодо ремонту будівель. Сюди включено дах ЦКП,  3-ої школи-гімназії, Центру позашкільної освіти, плануються роботи по утепленню садочків. У планах зміна центрального водопроводу, що проходить через центральну частину міста. Виготовлено проєкт на реконструкцію центральної площі. Цього року передбачені кошти. Очікується реконструкція приймального відділення ТМО, а також завершення проекту  центру реабілітації для військових. Буде облаштована система управління вуличним освітленням. На це виділено більше 1-го мільйона гривень. В планах закупка двох сміттєвозів, заміна контейнерів на закриті, тобто європейського зразка.

Міський голова особлива акцентував увагу на енергозбереженні. Ігор Пальонка був присутній на конгресі сільських рад, на якому Президент України особливо наголошував на цій проблемі. Цього року планується перевести на альтернативне паливо котельні по вулиці Сагайдачного і в районі 5-ої школи. Кошти в бюджеті передбачені. В пріоритеті влади проведення водопроводів на Лобачинському напрямку, а також від села Суходоли до Ласкова, в районі Дігтева та Орані.

Підіймалося питання щодо існування обеліска-шпиля в центрі міста. Ігор Пальонка зазначив, що з приводу цього засідала комісія в області, яка дала згоду на демонтаж та перенесення шпиля. Відповідно направлені листи в профільні міністерства . Відповідь очікується. Обеліск має пройти процедуру по виведенню із об’єктів, що належать до пам’яток культури, бо останнім часом правоохоронні органи досить педантично перевіряють пам’ятки, оскільки є дуже багато незаконних демонтажів.

Відповідаючи на запитання щодо зупинок, міський голова відмітив, що планується заміна зупинок на перехресті вулиць Ковельської та генерала Шухевича і на вулиці Зимнівській. За рахунок місцевого бюджету будуть облаштовувати тротуари, але , якщо кошти виділить держава, до заміни включать і зупинки. Декілька зупинок потрібно буде лише підремонтувати.

Антоніна Булавіна

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: