Домашню птицю на центральному ринку перевіряють… візуально, а сир збирають як “Данину”

25 червня вранці жителька нашого міста Катерина Павлюк пішла на СТ «Володимир-Волинський ринок», аби купити свіженьку домашню курочку, але була шокована тим, що побачила у торговому павільйоні. Своїми враженнями вона поділилася у заяві, яку принесла у редакцію, та розповіла наступне:
«В ангарі, де продають молочні продукти, яйця та домашню птицю, ходив між торговими рядами молодий ветлікар. Без всякої перевірки він ставив штампи на тушки домашніх курей, які лежали на прилавках і пропонувалися до продажу, та брав від господарів гроші. При цьому не видавав жодних супровідних документів. Усе це відбувалося на очах багатьох покупців. На мої зауваження лікар не реагував. Я була шокована таким стилем роботи та відвертою зухвалістю медика. Справа навіть не в грошах. Стояла страшенна спека, від якої страждають люди, гине птиця. Де гарантія, що на базар принесли продавати не дохлятину, а здорову зарубану курочку, яка нічим не хворіла? Домашніх курей купують в основному малим діткам на бульйон, важкохворим та людям після операцій! А медик штампував тушки, не оглядаючи навіть печінку та не цікавлячись, чи, бува, немає всередині хробаків, чи не засмерділося м’ясо. Якби він це робив у лабораторії, то, як кажуть, очі не бачать – серце не болить. А так, привселюдно, це повне свавілля! Також раніше бачила, як лаборантки просто у торговому залі беруть у продавців пакетики з пробами сиру для перевірки, заодно і гроші. Перевірять його чи ні – питання, а тим часом господарі продадуть, можливо, непридатний товар і поїдуть додому. А хто відповідатиме за наслідки? Вважаю своїм обов’язком попередити про це читачів та примусити працівників лабораторії відповідально ставитися до своєї роботи».
Аби перевірити інформацію, 28 червня на ринку побувала наш кореспондент і на власні очі побачила все те, про що розповіла Катерина Петрівна. Від продавців домашньої птиці дізналася, що це явище не епізодичне, а постійне. Ніяких документів про факт перевірки не видається. Відповідно, нічого вони не можуть показати покупцям.
В об’єктив фотокамери потрапили і лаборантки, що збирають сир на аналіз, і той молодий лікар, який представився Юрієм Олексюком. При ньому не було помічено ніякого приладу для проведення експертизи. На своє виправдання він сказав, що мусить здійснювати перевірку у торговому залі, бо продавці не ходять у лабораторію. Оглянувши птицю, він ставить штамп. Потім іде вибити чек на отримані гроші та приносить його продавцю. Жодні інші довідки не передбачені.
Отже, висновок однозначний: на ринку домашня птиця не перевіряється, лікар фактично бере гроші за чорнило для печаток. А купувати неперевірену продукцію вкрай небезпечно. Вирішуйте самі, чи варто так ризикувати.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі